Maj równości, różnorodności i praw człowieka w Bydgoszczy

Maj równości, różnorodności i praw człowieka w Bydgoszczy

Warsztaty, porady, wykłady i spotkania dla dzieci, młodzieży, seniorów, a także dla rodzin i obywateli Ukrainy – przez cały miesiąc będziemy świętować w Bydgoszczy równość, różnorodność i prawa człowieka. Wszystkie wydarzenia odbywają się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5. Wstęp jest wolny!

Rok 2022 decyzją Rady Miasta Bydgoszczy ogłoszony został Rokiem Praw Człowieka. Między innymi w ramach tej inicjatywy, ale także kontynuując wcześniejsze wydarzenia związane z ogólnie rozumianą sferą tolerancji czy wielokulturowości – świętujemy w Bydgoszczy maj, jako miesiąc równości, różnorodności i praw człowieka.

– Każdy z nas marzy o świecie przyjaznym, o pozytywnych relacjach między ludźmi, o wzajemnym zrozumieniu. Chcemy kształtować wokół siebie środowisko wspólnych wartości, w którym, jeśli nawet nie zawsze się zgadzamy, potrafimy się różnić pięknie, a z różnic czerpać wielorakie inspiracje, motywacje i mądrość – mówi dyrektorka Biura Aktywności Społecznej Dorota Glaza.

Równość, różnorodność, prawa człowieka – to piękne i ważne hasła, to jednak także zadania i wyzwania, wymagające naszej uwagi, otwartości, ale również kompetencji i wiedzy. Dlatego w harmonogramie majowych wydarzeń znalazły się zarówno spotkania, dyżury, warsztaty, jak i działania kulturalne, którymi obejmujemy wiele pokoleń – od dzieci, po seniorów. Wszystkie wydarzenia odbywają się  w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.

Szczegółowy program wydarzeń TUTAJ

Fot. www.bydgoszcz.pl

6 maja 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159217

Skip to content