“MĄDRZY CYFROWI – odpowiedzialni społecznie” – szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy

“MĄDRZY CYFROWI – odpowiedzialni społecznie” – szkolenie dla nauczycieli i bibliotekarzy

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli (MOEN) w Bydgoszczy oraz Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” serdecznie zapraszają nauczycieli i bibliotekarzy na szkolenie: MĄDRZY CYFROWI odpowiedzialni społecznie, czyli jak wprowadzać uczniów w świat wartości i angażować ich do działań na rzecz otoczenia, wykorzystując zainteresowanie młodzieży narzędziami cyfrowymi.

Termin i miejsce: 9 marca (poniedziałek) w godzinach 10.00 17.00 w MOEN, Bydgoszcz, ul. Jana III Sobieskiego 10

MĄDRZY CYFROWI to pierwszy w Polsce program łączący edukację moralną, społeczną i cyfrową. Poczynając od wprowadzenia nastolatków przy pomocy lektur i warsztatów w istotę uniwersalnych wartości moralnych takich jak szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, odwaga, mądrość, poprzez danie im narzędzi w postaci metody projektowej (Design Thinking) oraz pakietu aplikacji i narzędzi cyfrowych do wykorzystania na każdym etapie pracy, uczniowie wybierają i sami realizują praktyczne projekty społeczne na rzecz swojego otoczenia.

Program edukacyjny MĄDRZY CYFROWI jest realizowany od czerwca 2018 r. przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom” we współpracy z Google.org. Wzięło w nim już udział ponad 400 placówek – głównie szkół i bibliotek – oraz blisko 12 000 uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Program szkolenia obejmuje:

  • przedstawienie Programu Mądrzy Cyfrowi – jego założeń, przebiegu, korzyści dla uczestników i otoczenia społecznego,
  • warsztaty z metody projektowej (DT), w tym pracę edukatorów w grupach nad konkretnym zadaniem projektowym na temat skutecznych sposobów zachęcenia młodzieży do aktywności w życiu społecznym,
  • prezentację dobrych praktyk ukazujących, jak Program Mądrzy Cyfrowi realizuje podstawę programową.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu rejestrują się pod adresem: kurs@mądrzycyfrowi.pl

Liczba miejsc jest ograniczona!

W razie jakichkolwiek pytań osoby proszone są o kontakt z Małgorzatą Chojecką (nr tel. 502 735 350).

Zapraszamy!

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025109