LXII Olimpiada Astronomiczna

Galaktyka.

LXII Olimpiada Astronomiczna

21 stycznia bieżącego roku I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku po raz dwudziesty trzeci gościło uczestników zawodów okręgowych LXII Olimpiady Astronomicznej, organizowanej co roku przez Planetarium Śląskie w Chorzowie.

Do tegorocznej olimpiady przystąpiło 117 uczniów, spośród których do drugiego etapu zakwalifikowało się 62 uczestników. Etap ten rozgrywany był we Włocławku dla uczniów z terenu Polski centralnej, wschodniej i północnej, w Katowicach dla uczniów z regionów południowych oraz w Szczecinie dla uczniów z województwa zachodniopomorskiego.

W tym roku w zawodach II stopnia region kujawsko-pomorski reprezentowało czworo uczestników: Stanisław Kozera, uczeń kl. 1 VI LO w Bydgoszczy, Piotr Radomski, uczeń 2 klasy VIII LO w Bydgoszczy, Kamil Szydłowski, uczeń 3 klasy Liceum Akademickiego oraz Juliusz Wasieleski, uczeń klasy 1 A z Liceum Ziemi Kujawskiej.

Zawody III stopnia (finałowe) odbędą się w marcu w chorzowskim Planetarium.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163711

Skip to content