Lokalne Pradzieje Plus

Katalog. Kolekcja archeologiczna - okładka

Lokalne Pradzieje Plus

Naszą ofertę związaną z programem edukacyjnym Lokalne pradzieje planowaliśmy poszerzyć już od maja 2020 roku, jednak z oczywistych względów wystartujemy w lipcu.

Lokalne pradzieje plus, to propozycja dla odbiorców indywidualnych obejmująca cykl pięciu spotkań. Ich tematyka koncentrować się będzie wokół początków działalności Towarzystwa Naukowego w Toruniu i osób, które je tworzyły, ze szczególnym uwypukleniem dokonań na polu archeologii. Okazją do tego jest przypadająca w tym roku 145. rocznica powołania do istnienia TNT oraz 100. rocznica powrotu Torunia do Rzeczpospolitej, gdyż działalność członków TNT, to znakomity przykład walki na niwie nauki i kultury o zachowanie polskości.

Proponujemy Państwu następujące tematy spotkań:

15 lipca – Powstanie i początki działalności Towarzystwa Naukowego w Toruniu

5 sierpnia – Zygmunt Działowski i Gotfryd Ossowski – osobowości niezwykłe

19 sierpnia – W obliczu śmierci – rzecz o urnach twarzowych

9 września – Archeologia w sutannie – rzecz o księżach Kazimierzu Chmielewskim i Władysławie Łędze

23 września – Créme de la créme – czyli najcenniejsze zabytki z kolekcji archeologicznej Muzeum TNT

Spotkania odbywać się będą we środy o godzinie 16.00 w Muzeum Historii Torunia (Dom Eskenów) – ul. Łazienna 16. Udział w nich jest bezpłatny jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc (10 osób) obowiązują wejściówki, które będą dostępne w kasie Muzeum Historii Torunia na tydzień przed każdym ze spotkań.

Bardzo prosimy, aby pamiętali Państwo o zabraniu ze sobą maseczek, bez nich nie będzie można wziąć udziału w spotkaniu.

Wejściówki warto zachować i poświadczyć na nich swą obecność podpisem prowadzącego, gdyż dla najwytrwalszych przygotowaliśmy nagrodę. Uczestnictwo w przynajmniej czterech spotkaniach gwarantuje otrzymanie drukowanej wersji obszernego, bogato ilustrowanego wydawnictwa „Kolekcja archeologiczna Muzeum Towarzystwa Naukowego w Toruniu w zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu – Katalog” (wydawnictwo nie jest dostępne w sprzedaży). Każdy egzemplarz będzie opatrzony imienną dedykacją. Rozdanie nagród odbędzie się 23 września na zakończenie ostatniego ze spotkań.

Zapraszamy serdecznie w imieniu MOT i prowadzącego cały cykl Piotra Gużyńskiego – redaktora katalogu, a na co dzień pracownika Działu Archeologii MOT. Szczegółowe informacje pod numerem tel. (56) 660 56 59.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7050113