LKKK z kolejnymi medalami

Lipnowski Klub Kyokushin Karate logotyp

7 października 2023 r. w Czerwionce – Leszczyny odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Rybnickiego w Karate Kyokushin z udziałem 215 zawodników z 28 ośrodków z Polski i Czech.

Z Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate wystąpił 4 osobowy zespół dziewcząt zdobywając 4 medale. Dwa złote krążki zdobyła Kasia Gabrychowicz w konkurencji kata oraz kumite juniorek, występując w wyższej kategorii wagowej. Był to dla niej sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.  Kasia spisała się rewelacyjnie wygrywając zdecydowanie z cięższymi zawodniczkami.

Złoty medal wywalczyła również Nikola Wolman w kumite kadetek spotykając się w finale z koleżanką z klubu Natalią Kwiatkowską, która zdobyła srebrny medal.

Klubowi szkoleniowcy shihan Paweł Olszewski i sensei Angelika Sielczak pełnili rolę sędziów.

Źródło: umlipno.pl (nadesłane, Lipnowski Klub Kyokushin Karate)