Literatura i przyroda… inspirują – cz. 2

Literatura i przyroda… inspirują – cz. 2

“Literatura i przyroda… inspirują”. Cz. 2

 

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaprasza na kolejne warsztaty plastyczne o tematyce przyrodniczo-ekologicznej online. Tym razem mamy propozycję dla młodszych  dzieci z klas 1-4 ze szkół podstawowych.

Zajęcia przygotuje i poprowadzi doświadczony plastyk  Alicja Kaczmarek. Premiera 29 września o godz. 900 na stronie biblioteki, Facebooku i kanale You Tube. Film instruktażowy dostępny będzie do 20 października.

Dzieci po obejrzeniu filmu, posługując się różnymi technikami plastycznymi, wykonają na butelkach filtrujących wielokrotnego użytku, oznaczenia o tematyce ekologicznej. Wykonane prace stanę się ich własnością. Uczestnicy inspiracje do stworzenia spersonalizowanych butelek będą mogli czerpać z książek o tematyce przyrodniczej, dostępnych w naszej bibliotece i bibliotece internetowej Wolne Lektury.

Opiekun dziecka biorącego udział w warsztatach otrzyma darmowy pakiet (liczba pakietów ograniczona) zawierający butelkę filtrującą i podstawowe materiały plastyczne oraz zobowiązany będzie do przesłania zdjęcia ozdobionej butelki na adres mailowy: wypozyczalnia@bmino.pl.

Działanie pn. „Literatura i przyroda… inspirują. Cz. 2” zorganizowane w ramach  projektu „Przebudzeni do działania” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887688