Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni – wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni – wystawa w Bibliotece Pedagogicznej w Toruniu

Wernisaż wystawy Literatura dziecięca – obrazy wyobraźni odbędzie się 11 czerwca (poniedziałek) 2018 r. o godz. 12.00 w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu przy ul. Dąbrowskiego 4.

Organizatorami ekspozycji są Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu i Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym.

Prezentowana wystawa jest efektem zastosowania nowej formy zajęć w klasie czwartej Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym. Wprowadzona innowacja pedagogiczna zakładała pogłębiony kontakt uczniów ze sztuką – literaturą i plastyką i rozwinięcie dzięki temu ich wrażliwości artystycznej i estetycznej.

W trakcie zajęć, prowadzonych przez plastyka i neurologopedę – socjoterapeutę, zostały wykorzystane różnorodne, ciekawe formy arteterapii, które umożliwiły rozładowanie emocji, wzmocnienie więzi, pokonanie lęków i nieśmiałości. Interpretacja wybranych wierszy poprzez zabawę i ćwiczenia znacząco udoskonaliła umiejętność wypowiadania się, opisywania świata słowami i obrazem, rozwinęła kompetencje językowe uczniów. Powyższe działania wpłynęły bardzo pozytywnie na sposób uczenia się i wiedzę uczniów.

Prezentowane prace obrazują wiersze Marii Konopnickiej, Hanny Niewiadomskiej, Zygmunta Marka Miszczaka, Hanny Niewiadomskiej, Juliana Tuwima, Agnieszki Galicy, Jana Brzechwy.

Wystawę będzie można oglądać w sali wystawowej Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu do 23 czerwca 2018 r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00 oraz w soboty w godzinach 10.00-15.00.

http://www.bptorun.edu.pl/

 

Oprac. Wiesława Budrowska
Wydział Informacyjno-Bibliograficzny
Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

Fot. Agnieszka Rygielska

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189447

Skip to content