List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

Kurator Gralik

List Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

kurator oświaty

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
Drodzy Rodzice, Uczniowie i Wychowankowie,

 

po niezwykle długiej rozłące ze szkołą spotykamy się stęsknieni siebie nawzajem w nowym roku szkolnym 2020/2021. Tym spotkaniom mogą towarzyszyć obawy o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo osób nam bliskich. Obawy te z pewnością rozwieją się po przekroczeniu murów szkoły i dostrzeżeniu efektów wakacyjnej pracy dyrektorów, wspieranych przez instytucje rządowe, państwowe i samorządowe.

By szkoła była miejscem w pełni bezpiecznym potrzebna jest niezwykła odpowiedzialność całej społeczności szkolnej: rodziców – za posyłanie do szkół tylko zdrowych dzieci, nauczycieli – za przychodzenie do pracy bez żadnych objawów chorobowych, uczniów – za stosowanie się do nowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Bowiem, tegoroczny rok szkolny, oprócz dotychczasowych zadań, wymusza na nas wszystkich sprawdzenie się w wielkim społecznym teście odpowiedzialności i zrozumienia obecnej sytuacji.

Życzę wszystkim zaliczenia tego sprawdzianu z najwyższymi notami. Życzę także realizacji zamierzonych celów, wzajemnej życzliwości i skutecznego rozwiązywania wszelkich problemów, tych związanych z obecną sytuacją epidemiczną, ale również tych codziennych, których przecież nie brakuje w żadnym środowisku szkolnym bez względu na okoliczności zewnętrzne.

 

Marek Gralik
Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty

 

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161530

Skip to content