Lipno w twórczości osób niepełnosprawnych

Lipno w twórczości osób niepełnosprawnych

Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lipnie otrzymały dotację w ramach otwartego konkursu ofert na wspieranie i upowszechnianie kultury, który został ogłoszony przez Zarząd Powiatu w Lipnie.

Trwają intensywne przygotowania do konkursu plastycznego pod hasłem „Lipno w twórczości osób niepełnosprawnych”. Zadaniem uczestników będzie namalowanie obrazu miejsca charakterystycznego dla rodzinnego miasteczka Poli Negri.

Punktem wyjścia do realizacji tego przedsięwzięcia był spacer lipnowskimi uliczkami z Krzysztofem Kowalewskim z Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie, który przybliżył uczestnikom programu historię miasta. Zwiedzanie rozpoczęto na bulwarze Poli Negri, by przejść pod ratusz, a następnie uważnie popatrzeć na kościół WNMP. Potem były stare kamienice, Hotel Warszawski, urokliwy park i pomnik św. Antoniego, który jest patronem miasta. Nie mogło zabraknąć wizyty w izbie pamięci w kinie „Nawojka”, poświęconej wielkiej aktorce.

Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lipnie otrzymały dotację w ramach otwartego konkursu ofert na wspieranie i upowszechnianie kultury, który został ogłoszony przez Zarząd Powiatu w Lipnie. Teraz przystąpił do realizacji swojego programu, którym jest konkurs plastyczny pod hasłem „Lipno w twórczości osób niepełnosprawnych”.

Informacja za:

https://pomorska.pl/warsztat-terapii-zajeciowej-w-lipnie-organizuje-konkurs-plastyczny-dla-swoich-uczestnikow-punktem-wyjscia-bylo-zwiedzanie-miasta/ga/13455314/zd/30863134

 

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039722