„Liczba boska” Piotr Paprocki – malarstwo i rysunek – wystawa jubileuszowa

„Liczba boska” Piotr Paprocki – malarstwo i rysunek – wystawa jubileuszowa

„W swoim mieszkaniu mam komórkę, w której urządziłem pracownię plastyczną malarstwa i rysunku. Lubię coraz bardziej to co robię w tych dziedzinach sztuki. Wyjazdy na plenery przypominają mi lata dzieciństwa, malowanie i szkicowanie lata młodzieńcze. Oddawanie swoich prac przypomina mi dojrzałość człowieczeństwa, którego uczę się przez malarstwo. Stało się ono moim hobby, które ciągle pielęgnuję i rozwijam… Nie jestem odosobniony w swojej twórczej pracy. Poznałem wielu mądrych i utalentowanych malarzy. Jestem z nimi w życzliwych stosunkach „bez obrazy” i tworzę grono artystów, dla których sztuka jest cenniejsza niż złoto. Malarstwo stało się moją pasją gdyż jest jak eliksir dla duszy.”

Te proste słowa Piotra doskonale pokazują jaką rolę pełni sztuka w jego życiu. Z wykształcenia elektronik, od młodości konsekwentnie budował swoją osobowość. Odkrył malarstwo jako nową dziedzinę autokreacji na zajęciach w WTZ Stawowa. Skupiona praca i edukacja pod okiem plastyków Małgorzaty Gacy i Stanisława Stasiulewicza bardzo szybko przyniosła efekty. Zafascynowanie sztuką Orientu (literatura, filozofia, sztuki walki) wpłynęło na oryginalną formę plastyczną oraz tematykę jego twórczości. Metaforyczność i alegoryczność kompozycji, ich bogaty, dekoracyjny koloryt nadaje obrazom siłę i piękno.

Jest autorem nazwy i programu grupy twórczej REFLEKSJONIŚCI, uczestniczył w wielu jej wystawach i konkursach ogólnopolskich. Zajmuje się również poezją oraz transponowaniem dźwięków w malarstwie. Szerokie zainteresowania artystyczne pozwalają Piotrowi przeżywać codzienność w aurze szlachetnych idei, kontemplacji i dobrej energii. Sztuka XX wieku wytyczyła wiele śmiałych, bezpośrednich dróg umożliwiając zaistnieć wielu twórcom  spontanicznym, do których Piotr należy.

„Liczba boska” Piotr Paprocki – malarstwo i rysunek. Wystawa jubileuszowa, wieńcząca 20-lecie twórczości.
Na wernisaż zapraszamy 4 lipca 2019 o godz. 18.00 do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wystawa będzie czynna do 24 sierpnia 2019.

Wstęp jest wolny.

Fot. Piotr Paprocki, KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010454