“Lekcje z ZUS” i Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych – szkoły ponadpodstawowe

Lekcje z ZUS baner

“Lekcje z ZUS” i Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych – szkoły ponadpodstawowe

Zakład Ubezpieczeń Społecznych logotyp

Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje X edycję „Lekcji z ZUS” i Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych.

„Lekcje z ZUS” podzielone są na cztery bloki tematyczne, z których uczniowie dowiedzą się, jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie są rodzaje świadczeń z ubezpieczeń, od czego zależy wysokość emerytury, jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy, jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.

Każdemu nauczycielowi zapewniony jest komplet materiałów dydaktycznych do czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych, czyli zeszyt dla nauczyciela i zeszyt dla ucznia.

Organizator oferuje pomoc na każdym etapie projektu – wystarczy, że skontaktują się Państwo z koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji.

Zdobytą wiedzę uczniowie będą mogli sprawdzić podczas Olimpiady pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na finalistów Olimpiady czekają atrakcyjne nagrody, m.in. indeksy uczelni wyższych, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele renomowanych uczelni, nagrody rzeczowe. Olimpiada pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” znalazła się w wykazie olimpiad tematycznych (zawodowych) MEiN.

Zachęcamy do skorzystania z oferty edukacyjnej ZUS.

„Lekcje z ZUS” objęli honorowym patronatem: Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Więcej informacji na temat projektu edukacyjnego “Lekcje z ZUS” i Olimpiady znajdą Państwo na stronie internetowej ZUS:
www.zus.pl
Materiały do pobrania
Informacje o Olimpiadzie

 

Źródło: kuratorium.krakow.pl
Graf. zus.pl

14 września 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023420