Lekcje w internecie (aktualny plan zajęć)

Lekcje w internecie (aktualny plan zajęć)

Województwo Kujawsko-PomorskieCzy gorąca woda zamarza szybciej niż zimna? Co otrzymamy łącząc kwasy z metalami? Jak dobrze napisać rozprawkę maturalną, a jak artykuł prasowy w języku angielskim? Jakie zadania mogą pojawić się na teście maturalnym z matematyki? Zapraszamy na popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. W programie zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i średnich oraz przygotowane specjalnie z myślą o tegorocznych maturzystach.

Wczorajsze (2 listopada) popołudnie rozpoczęliśmy lekcją języka polskiego poświęconą rozprawce maturalnej. Uczniowie dowiedzieli się, jak przygotować się do jej napisania oraz jak poprawnie formułować argumenty za przyjętą hipotezą. Miłośników poezji współczesnej zaprosiliśmy na zajęcia poświęcone twórczości Tadeusza Śliwiaka i interpretacji wiersza “Kaskaderzy”. W programie także lekcja gramatyki języka polskiego, której tematem były imiesłowy przymiotnikowe i przysłówkowe. Na zakończenie dnia zajęcia z wiedzy o społeczeństwie i historii. Była mowa o podziałach społecznych i zjawisku stygmatyzacji oraz o wybuchu powstania styczniowego.

Dziś (3 listopada) zapraszamy na warsztaty dziennikarskie, które będą okazją, by nauczyć się redagowania tekstów w języku angielskim i pisania listów do redakcji. W programie także lekcja historii, której tematem będzie Wielka Emigracja, oraz zajęcia z matematyki dla tegorocznych maturzystów. Uczniowie dowiedzą się, czym jest rachunek prawdopodobieństwa oraz jakie zadania mogą pojawić się na egzaminie na poziomie podstawowym.

Co kryje się pod pojęciem dynamiki? Odpowiedź na to pytanie usłyszymy w środę (4 listopada) podczas lekcji fizyki dla maturzystów. Tego dnia zapraszamy także na zajęcia z geografii (tematyka: rodzaje gleb i formacje roślinne) i biologii (temat: mutacje genowe). Uczniom preferującym przedmioty humanistyczne polecamy lekcję poświęconą tworzeniu wypowiedzi o charakterze argumentacyjnym, a także zajęcia z języka polskiego, podczas których omawiane będą satyry i bajki Ignacego Krasickiego.

Czwartkowe (5 listopada) spotkanie z e-Szkołą rozpoczniemy rozważaniami o chrześcijańskiej dojrzałości. Zajęcia poprowadzi ksiądz Dawid Wasilewski. W programie także lekcja matematyki, której tematem będą obliczenia procentowe oraz pojawiające się na egzaminie ósmoklasisty zadania z geometrii. Zainteresowanych genetyką zapraszamy na lekcję biologii poświęconą dziedziczeniu krwi. Miłośnikom chemii polecamy zajęcia, podczas których dowiedzą się, co powstanie w wyniku reakcji kwasów z metalami.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (6 listopada) proponujemy eksperymenty fizyczne, które pozwolą rozstrzygnąć, czy gorąca woda zamarza szybciej niż zimna i wytłumaczyć to ciekawe zjawisko. W programie także lekcje języka niemieckiego i angielskiego, które będą okazją, by poznać nowe słownictwo i powtórzyć gramatykę.

 

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu. Projekt był odpowiedzią marszałka Piotra Całbeckiego na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt także w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Powrót uczniów do szkół w nowym roku szkolnym wymusił zmianę formuły e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP, E-lekcja historii prowadzona przez Szymona Wiśniewskiego

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646080

Skip to content