24 mar Lekcje online z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy jest zamknięte do 9 kwietnia, ale przez cały czas nauczyciele wraz z uczniami mogą uczestniczyć w lekcjach online. Czeka na nich pięć tematów zajęć.
W ofercie centrum nauki znalazły się warsztaty przyrodnicze i społeczno-kulturowe. – W najbliższym czasie w naszych zajęciach wezmą udział uczniowie m.in. z Warszawy. Chcielibyśmy, aby z naszych propozycji skorzystały również szkoły z naszego miasta i województwa – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. – Zajęcia są w bardzo dużym stopniu interaktywne, a można wziąć w nich udział będąc także w domu. Zachęcam do skorzystania z naszej oferty – dodaje.
Lekcje przyrodnicze są dedykowane dla uczniów kl. 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. – Realizujemy je z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych, które zawierają niezbędne materiały do wykonania doświadczenia, kartę pracy dla ucznia i opiekuna – wyjaśnia Marcin Centkowski.
W trakcie warsztatu “Mydło wszystko umyje” uczniowie wykonają samodzielnie mydełko. Podczas zajęć zapoznają się z różnorodnością środków czystości. Dowiedzą się, czym jest napięcie powierzchniowe oraz poznają mechanizm usuwania brudu mydłem – wykorzystując do tego własnoręcznie zbudowany model.
Zajęcia “Wilgotność powietrza” to okazja do przeprowadzenia prostych doświadczeń, które są związane z parowaniem i kondensacją, ciepłem parowania, (względną i bezwzględną) wilgotnością powietrza, odczuwalną temperaturą i efektem chłodzącym. – Zaprezentujemy również różne metody pomiarów wilgotności powietrza i opowiemy o znaczeniu wilgotności dla organizmu człowieka – mówi rzecznik centrum nauki.
W trakcie lekcji “Jak uzyskać prąd z ziemniaka?” uczniowie poznają budowę obwodu elektrycznego z baterią i diodą jako odbiornikiem energii. Podejmą się również konstrukcji ogniwa galwanicznego.
Lekcje społeczno-kulturowe są dedykowane dla uczniów kl. 4-6 i 6-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.
W trakcie warsztatu “Komunikacja w Internecie” uczniowie dowiedzą się, jak odpowiedzialnie i kulturalnie porozumiewać się w Internecie. Poznają zasady netykiety i przekonają się, dlaczego nie warto być hejterem w sieci. – Z kolei, lekcja “Moc słowa” pozwoli na kształtowanie umiejętności konstruktywnego porozumiewania się i budowania pozytywnych komunikatów. Wszystko po to, aby słowo i jego siła była naszym sprzymierzeńcem – wyjaśnia Marcin Centkowski.
Koszt udziału w zajęciach wynosi 17 zł/osoby.
Szczegółowe informacje o ofercie lekcji online z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej miejskiej instytucji kultury.
Informacji udziela Sebastian Świercz, tel. + 48 56 690 49 90 wew. 512, tel. kom. + 48 667 899 069 (czynny w godz. 8:00-16:00).
24 marca 2021 r.