Lekcja zielarstwa dla dzieci: O roślinach w świecie magii (24 kwietnia)

Lekcja-zielarstwa. Grafika przedstawiająca mandragorę

Lekcja zielarstwa dla dzieci: O roślinach w świecie magii (24 kwietnia)

Dwór Artusa - logo

Lekcja zielarstwa to propozycja dla wszystkich fanów świata magii i czarodziejstwa rodem z kart ksiąg o Harrym Potterze!

W związku z Świętem Ziemi wspólnie zastanowimy się, czy wszystkie roślinne motywy z książek zostały wymyślone przez autorkę – J.K. Rowling, czy może istnieją naprawdę? Kto wie, może okaże się, że magia nas otacza, a sami jesteśmy mugolami i tego nie dostrzegamy?

Porozmawiamy nie tylko o samych roślinach, ale także o ich występowaniu, wykorzystywaniu i właściwościach. Wspólnie stworzymy autorską mandragorę [roślina lecznicza o ciekawym wyglądzie] z tego, co mamy w domach, a następnie wykonamy piękny złoty znicz.

Do zajęć przygotujcie: niepotrzebną doniczkę lub kubek, masa, z której można ulepić roślinkę (plastelina, modelina, glina, masa kreatywna, masa solna, folia aluminiowa), farby: brązowa zielona i czarna, klej, nożyczki, pędzelek i naczynie z wodą, 2 kartki papieru najlepiej zielone, bibuła żółta lub biała, jeden cukierek w żółtym opakowaniu, kawałek żółtej wstążki lub nitki.

Zgłoszenia na zajęcia: monika@artus.torun.pl

W odpowiedzi otrzymacie szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Zajęcia odbędą się na Zoomie!

Zajęcia poprowadzi Monika Ratajczyk – plastyk i historyk sztuki.

Więcej informacji: monika@artus.torun.pl lub tel. 792 006 098

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Kiedy: 24.04.2021 (sobota), godz. 16:30
Gdzie: Zoom

Wstęp wolny!

21 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190251

Skip to content