Lato w Lloydzie

Lato w Lloydzie

Fabryka Lloyda kontynuuje akcję #latowlloydzie i zaprasza na kolejny muzyczny, długi weekend. Start już w czwartek. Wstęp jest wolny.

W czwartek o godz. 19:00 wystąpi Aleksandra Kwiatkowska, śpiewająca aktorka z Bydgoszczy. Z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu. Jest laureatką konkursu “Pamiętajmy o Osieckiej” i konkursu piosenek Jeremiego Przybory “Stacja Kutno”. Była wielokrotnie wyróżniana podczas “Olsztyńskich Spotkań Zamkowych- Śpiewajmy Poezję”. Zdobyła główną nagrodę konkursu sztuki słowa „Czy to jest kochanie?”. Współpracuje z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Tego wieczoru w jej wykonaniu usłyszycie utwory polskich twórców jak: Osiecka, Przybora, Grechuta, Cygan, Zaucha. Towarzyszyć jej będzie pianista, Daniel Pradella.

W piątek o godz. 19:00 na scenie stanie Rafał „Zwierzak” Zieliński – wokalista, gitarzysta, aranżer, band leader. Z powodzeniem występuje solowo. Na swoim koncie posiada koncerty w wielu miejscach w Polsce i za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Indiach czy Japonii.

Z kolei w sobotę zagra zespół Sigals. Jego członkowie inspirują się muzyką, której nie dotyczy bieg lat, a w prostych słowach kryją głębszy sens. Gatunek muzyczny określają jako funk’n’roll, czyli połączenie funku, rock’n’rolla oraz disco przełomu lat 70 i 80. Ich utwory, w pozornie lekkiej formie, opowiadają o rozterkach dnia codziennego oraz miłosnych igraszkach. Razem z “sigalsowymi świrami”, jak nazywają swoich fanów, tworzą dyskotekowy mikroklimat, do którego droga prowadzi przez parkiet.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164384

Skip to content