Lato, lato, lato czeka!

młoda kobieta o długich włosach patrzy przez lornetkę na przyrodę w pobliżu lasu

Lato, lato, lato czeka!

To już! 22 czerwca mamy pierwszy dzień kalendarzowego lata! Astronomiczne lato w tym roku zaczęło się dwa dni wcześniej. 20 czerwca był najdłuższym dniem roku i nastąpiło wtedy przesilenie letnie. Dzień trwał 16 godzin i 46 minut, a tym samym był o 9 godzin i 7 minut dłuższy od najkrótszego dnia roku, który wypadał 22 grudnia 2023 r.

Pomysły na spędzenie wakacji są chyba niezliczone. Nad morze, w góry, szlakami zabytków czy wyprawa w nieznane, chłonąc to co przyniesie każdy dzień. Nasz kraj albo zagraniczne wojaże. My mamy dla Was propozycje na spędzenie wolnych, letnich dni na łonie natury.

Obejrzyj nasz krótki poradnik o tym co zabrać ze sobą na wycieczkę do lasu.

Leśny portal CZAS W LAS pozwoli Ci na znalezienie obiektów turystycznych, które w swojej ofercie mają Lasy Państwowe. To serwis przedstawiający ofertę turystyczną Lasów Państwowych. Za pomocą prostej wyszukiwarki, zintegrowanej ze szczegółową mapą, szybko i łatwo można uzyskać kompletne informacje o bazie rekreacyjnej i noclegowej, udostępnianej przez leśników. Dowiesz się o usytuowaniu poszczególnych obiektów, możliwościach dojazdu, rodzaju i standardzie usług, o wyposażeniu, możliwej liczbie gości, okolicznych atrakcjach turystycznych. Będziesz mógł zapoznać się z opiniami pozostawionymi przez gości, którzy już tam byli, a po powrocie podzielić się własną opinią.

Dla tych co wolą chwilę samotności z dala od cywilizacyjnego zgiełku i chcą poczuć dreszczyk emocji podczas spędzania nocy w ciemnym lesie zapraszamy do zapoznania się z ofertą programu ZANOCUJ W LESIE. Miłośnicy bushcraftu i surviwalu mają do dyspozycji ponad 600 tysięcy hektarów w 425 nadleśnictwach na terenie całej Polski, gdzie mogą nocować w lesie. Nim udacie się z hamakiem do lasu nasza infografika pozwoli uporządkować informacje i sprawi, że Wasz pobyt w lesie będzie zorganizowany i bezpieczny.

infografika Co powinieneś wiedzieć zanim pierwszy raz zanocujesz w lesie

Jak już wybierzecie czy noc spędzicie w którymś z obiektów turystycznych z oferty Lasów Państwowych czy do snu ukołysze Was bujanie hamaka i szum drzew nad głowami to podpowiemy Wam co i gdzie można zwiedzić w poszczególnych zakątkach naszego kraju. POMYSŁ NA WYPRAWĘ to zestaw ciekawych miejsc w Polsce, przygotowany wspólnie z Ośrodkiem Rozwojowo-Wdrożeniowym LP w Bedoniu. Są to propozycje 2-3 dniowych wycieczek ze wskazaniem miejsc noclegowych oraz miejsc wartych odwiedzenia i niezbędnymi informacjami, np. godziny otwarcia, opłaty itp.

Gdziekolwiek udacie się na wakacyjne wyprawy pamiętajcie, że lasy państwowe w Polsce są ogólnodostępne i czekają na Was, a w planowaniu wakacyjnych wycieczek mogą przydać się nasze infografiki:

 

Fot. Filip Kaczanowski
Źródło: www.lasy.gov.pl

25 czerwca 2024 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190247

Skip to content