Las w nas – ostatnia szansa na zapisy

Las w nas – ostatnia szansa na zapisy

Bydgoszcz logoW ramach programu „Lato w teatrze”, w drugiej połowie sierpnia, Teatr Kameralny w Bydgoszczy będzie organizował projekt dla dzieci pn. „Las w nas”. Młodzi pasjonaci sztuki wezmą udział w półkoloniach teatralnych, podczas których będą przyglądać się światu zwierząt. To już ostatnia szansa na zapisy.

Co łączy ludzi z nimi? Czego możemy się od nich nauczyć? Co myślą zwierzęta, gdy spoglądają na ludzi? Na te i na inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy projektu „Las w nas” podczas warsztatów artystycznych. W ich trakcie dzieci będą bacznie obserwować i naśladować zwierzęta, aby później stworzyć własne przedstawienie.

W czasie warsztatów powstanie spektakl, w którym dzieci zabiorą głos na temat relacji człowieka z naturą. Kluczową rolą w projekcie spełnią improwizacje teatralne, twórcze zabawy ze skojarzeniami i frazeologizmami związanymi ze światem zwierząt oraz zadania uczące empatii i uważności.

W projekcie weźmie udział 24 dzieci w wieku 9-12 lat. Podzieleni zostaną na 3 grupy: aktorską (tworzenie scenariusza), aktorsko-plastyczną (oprawa plastyczna spektaklu) i aktorsko-muzyczną (oprawa dźwiękowa). Uczestnicy będą pracować przez dwa tygodnie po 6 godzin dziennie. Pokaz finałowy w formie spektaklu teatralnego zostanie zaprezentowany w internecie.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Rodzice lub opiekunowie muszą zadeklarować udział dziecka w całym turnusie, czyli w dniach 17-30 sierpnia (13 dni zajęć z wyłączeniem niedzieli 23.08).

Szczegółowe informacje TUTAJ

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890005