Laboratorium: Biblioteka przyszłości. Webinar informacyjny o pilotażu (10 maja)

dziecko w bibliotece

Laboratorium: Biblioteka przyszłości. Webinar informacyjny o pilotażu (10 maja)

labib logo

Wszystkich bibliotekarzy zachęcamy do udziału w webinarium informacyjnym na temat nowego projektu szkoleniowego „Laboratorium: Biblioteka przyszłości”.

Webinar odbędzie się 10 maja o godz. 18.00 na platformie Zoom oraz w formie streamingu na Facebooku. Nabór rozpocznie się 18 maja.

O projekcie
Pracujesz w bibliotece? Chcesz się rozwijać zawodowo? To świetnie, szukamy właśnie Ciebie! Nieważne, w jakiej bibliotece pracujesz, ani jaka jest wielkość miejscowości, w której ona się znajduje. Najważniejsze, że chcesz jeszcze lepiej działać na rzecz swoich Czytelników i Czytelniczek.

Zapraszamy Cię do udziału w pilotażu programu szkoleniowego „Laboratorium: Biblioteka przyszłości”.

„Laboratorium: Biblioteka przyszłości” to innowacyjny projekt szkoleniowy, oparty na diagnozie potrzeb przeprowadzonej wśród pracowników bibliotek publicznych. Ideą programu jest zapewnienie dostępu do praktycznej i aktualnej wiedzy niezbędnej w pracy nowoczesnego i chcącego rozwijać się zawodowo bibliotekarza.

Kurs składa się z 3 modułów prowadzonych online, z których każdy porusza niezwykle ważny obszar funkcjonowania biblioteki. Są to: organizacja pracy biblioteki, animacja społeczno-kulturalna oraz promocja i marketing w bibliotece.

Podczas pilotażu każda osoba uczestnicząca wybiera tylko jeden moduł, w którym będzie uczestniczyć w weekendowych blokach szkoleniowych oraz konsultacjach z trenerami prowadzonych pomiędzy zajęciami.

Aby ułatwić wybór, zapraszamy do udziału w otwartym webinarium inaugurującym projekt oraz samplingach trenerskich, które odbędą się w maju 2021. Oprócz tego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w dodatkowych webinariach otwartych, które odbędą się w listopadzie. Cały projekt potrwa do grudnia.

Czego oczekujemy?
Chęci szkolenia się i rozwoju zawodowego
Obowiązkowego uczestnictwa we wszystkich zjazdach w ramach wybranego modułu (dlatego sprawdźcie kalendarium poniżej)
Aktywnego udziału w zajęciach i wykonywania “zadań domowych”

UWAGA!
Do projektu nie mogą się zgłaszać osoby już uczestniczące w V rundzie Programu Rozwoju Bibliotek oraz projekcie Biblioteka Online II.

Co oferujemy?
Udział w innowacyjnym projekcie szkoleniowym uzupełniającym wiedzę akademicką z zakresu pracy w bibliotece o elementy praktyczne i nowinki branżowe
Webinaria, warsztaty i konsultacje prowadzone przez doświadczone trenerki i trenerów ze stowarzyszenia LABIB
Najaktywniejsze osoby zaprosimy do współprowadzenia listopadowych webinariów otwartych

Kalendarium projektu

MAJ
10 maja godz. 18.00 webinar informacyjny
17 maja godz. 18.00 samplingi trenerskie
18-28 maja rekrutacja

Resztę kalendarium poznacie podczas webinarium.

Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie LABiB. Partnerem strategicznym jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

27 kwietnia 2021 r.
Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185061

Skip to content