Laba pod Mostem Jerzego Sulimy Kamińskiego

Laba pod Mostem Jerzego Sulimy Kamińskiego

Bydgoszcz logoW tym roku hucznie obchodzone są 91. urodziny Jerzego Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy. Na pokładzie Barki Lemara odbędzie się wieczór wspomnień o pisarzu oraz promocja kolejnego wydania jego kultowej książki pt. „Most Królowej Jadwigi”. W programie urodzinowym także rejsy łódką po Brdzie oraz koncerty.

Mimo, że główne uroczystości związane z 91. rocznicą urodzin pisarza odbędą się w sobotę, 19 września, to już w środę zapraszamy do Muzeum Legend Szyperskich, czyli na pokład Barki Lemara. W samo południe rozpocznie się tam konkurs pn. „Cytaty z mojego Taty”. Nad pokładem barki pojawi się gala banderowa, na której znajdą się flagi marynarskiego kodu literowego. Kod skryje hasło – słowo z bydgoskiej gwary, którą mistrzowsko posługują się książkowi bohaterowie Sulimy-Kamińskiego. Wśród odkrywców hasła w sobotę zostaną rozlosowane nagrody książkowe oraz bilety na rejs łodzią po Brdzie.

Sobotnie uroczystości także rozpoczną się o godz. 12:00. Na pokładzie Barki zobaczyć będzie można pamiątki związane z osobą pisarza, m.in. jego maszynę do pisania. Będzie też wystawa zbiorów Moniki Nawrot – Borowskiej z UKW, która od lat kolekcjonuje stare podręczniki szkolne, książki wychowawcze i elementarz. A to właśnie z takich książek uczyli się bohaterowie książki „Most Królowej Jadwigi”. Na Barce kupić można będzie także najnowszą, urodzinową, trzytomową edycję „Mostu Królowej Jadwigi” i porozmawiać z Elżbietą Kamińską – Zielińską, córką pisarza. O godz. 16.00 rozpocznie się koncert Jurka Paterskiego, później zagrają „Cynamony”. Chętni mogą wybrać się w rejs po Brdzie łodzią „Słowianka”.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887779