Kulturalny i kreatywny początek wakacji z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

sala wystawowa

Kulturalny i kreatywny początek wakacji z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

Po wyczerpującym dla wszystkich, szczególnie dla dzieci i młodzieży roku szkolnym, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu poprzez bliższe „spotkania z kulturą”. Jeszcze w tym miesiącu przygotowaliśmy szereg licznych i różnorodnych propozycji, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś interesującego:

24 czerwca o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie wokół książki pt. “BUNT. Nowe ekspresje”, towarzyszące wystawie “Stan zero”, która nawiązuje do działalności grupy artystycznej “Bunt”, powstałej w 1918 roku w Poznaniu. Uczestnikami wystawy są artyści Katedry Grafiki Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Grafiki, w ramach projektu „Stan zero”, prezentowane są w budynku przy Gdańskiej 4, w specjalnie zaaranżowanej i przekształconej przestrzeni wystawienniczej Muzeum Okręgowego.
Termin: 24 czerwca 2021 r., godz. 15:00 Miejsce: Gmach główny MOB przy ul. Gdańskiej 4 Wstęp do Muzeum: 8 zł.

Tego samego dnia o godz. 18:00 będzie miała miejsce dyskusja panelowa pt. „Czy roboty będą tworzyć sztukę?” z zaproszonymi artystami, historykami i krytykami sztuki, którą poprowadzi prof. Dariusz Mikołajewski, kierownik Katedry Teleinformatyki i Systemów Elektronicznych Instytutu Informatyki UKW w Bydgoszczy. Paneliści postarają się odpowiedzieć na nurtujące pytania, jakie niesie współczesność, np. czy już wkrótce sztuczna inteligencja (AI) będzie tworzyć sztukę? czy sztuka odzwierciedlająca nasze życie za 10 lat będzie już tylko historią? Przy okazji zobaczymy jak wyglądałyby dzieła Wyczółkowskiego przetworzone przez maszynę w stylach różnych mistrzów pędzla.
Termin: 24 czerwca 2021 r., godz. 18:00 Miejsce: Gmach główny MOB przy ul. Gdańskiej 4 Wstęp do Muzeum: sponsorowany.

W piątek 25 czerwca zapraszamy na spotkanie z autorem książki „Śpiewaczka” – Maciejem Klimarczykiem, będącej debiutem pisarza. Akcja tego thrillera psychologicznego dzieje się w Bydgoszczy…Tytułowa śpiewaczka jest największą gwiazdą Opery Nova. Właśnie przygotowuje się do głównej roli w Tosce Pucciniego. Artystka z zimną krwią, krok po kroku realizuje swój plan morderstwa. Dopracowany w każdym szczególe, precyzyjnie rozpisany, jak mistrzowska partytura… Morduje właściciela antykwariatu.
Spotkanie autorskie, połączone będzie ze sprzedażą i podpisywaniem książek przez Autora. Termin: 25 czerwca 2021 r., godz. 18.00
Miejsce: Gmach główny MOB przy ul. Gdańskiej 4 Wstęp do Muzeum: sponsorowany.

W ramach cyklu „Historyczny Spacer Tematyczny” 26 czerwca odbędzie się Spacer z architektem – szlakiem obiektów zaprojektowanych przez bydgoskiego architekta Fritza Weidnera, podczas którego zobaczymy najbardziej secesyjny budynek w Bydgoszczy, kulisy powstawania kina Pomorzanin i mniej znanego domu towarowego, efektowne kamienice przy ul. Gdańskiej i ul. Cieszkowskiego, a przy okazji zaliczymy krótki kurs historii architektury przełomu XIX i XX wieku.
Spacer poprowadzi dr Iwona Jastrzębska-Puzowska, historyk sztuki, badacz architektury i adiunkt w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy Termin : 26 czerwca 2021 r., godz. 12:00
Miejsce: spotkanie Uczestników przy recepcji Gmachu głównego MOB przy ul. Gdańskiej 4 Wstęp do Muzeum: 8 zł

okładka książki Dionisiosa Sturisa "Zachód słońca na Santorini. Ciemniejsza strona Grecji"Ostatniego dnia czerwca zaś zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem autorem książki o współczesnej Grecji pt. „Zachód słońca na Santorini”, stanowiącej kontynuację bestsellerowego tomu „Grecja. Gorzkie Pomarańcze” i domykającej w ten sposób reporterski dyptyk o współczesnej Grecji. Autor opowiada intymną, bolesną, a zarazem uniwersalną historię o dojrzewaniu i konstruowaniu własnej tożsamości, i o tym, co znaczy być Grekiem, być Polakiem, lub w ogóle – mieć pochodzenie. Termin: 30 czerwca 2021 r., godz. 18.00 Miejsce: Gmach główny MOB przy ul. Gdańskiej 4 Wstęp do Muzeum: sponsorowany.

Zapraszamy do Muzeum!

25 czerwca 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185679

Skip to content