Kulturalnie i sportowo na weekend

Kulturalnie i sportowo na weekend

Nine Hills Festival w Chełmnie, koncert online w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, spacer tematyczny i projekcja filmu w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu to nasze propozycje na weekendowe spotkanie z kulturą. Miłośników dwóch kółek zapraszamy na bydgoski rajd z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”.

Dziś (7 sierpnia) rozpoczyna się Perspektywy – Nine Hills Festival w Chełmnie. To odbywający się od pięciu lat wielowymiarowy projekt artystyczny, wpisany w architektoniczną przestrzeń miasta. Podczas tegorocznej edycji dominować będą instalacje świetlne i wystawy prezentowane o różnych porach w przestrzeniach miasta. Nie zabraknie koncertów, projekcji filmowych i atrakcji dla dzieci. Program na stronie www.9hf.pl. W ubiegłym roku wydarzenie zostało wyróżnione certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej, co oznacza jej rekomendację, czyli gwarancję usług na najwyższym poziomie. Więcej w naszym materiale.

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza w niedzielę (9 sierpnia) na kolejny koncert online z cyklu Wakacje z Chopinem. Utwory fortepianowe wykona toruńska pianistka Karolina Sekuła. W programie m.in. mazurki Fryderyka Chopina, utwory Ferenca Liszta i Juliusza Zarębskiego. Podczas koncertu usłyszymy także fragmenty listów Chopina, które odczyta aktor Teatru im. Wilama Horzycy Arkadiusz Walesiak. Koncert na stronie internetowej ośrodka oraz na profilu w mediach społecznościowych.

W sobotę (8 sierpnia) Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu organizuje dwa wydarzenia z okazji zbliżającej się setnej rocznicy Cudu nad Wisłą. O bitwie warszawskiej i toruńskich bohaterach z 1920 roku usłyszymy podczas spaceru tematycznego. Więcej. Po południu, w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”, odbędzie się projekcja filmu niemego „Cud nad Wisłą” z 1921 roku z autorską muzyką Marcina Pukaluka, graną na żywo. Więcej.  

Rajd w Bydgoszczy jest ostatnim z cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Tegoroczne wydarzenie z powodu pandemii koronawirusa jest realizowane w nowej formule. Każdy zarejestrowany uczestnik sam wybiera dzień, w którym pokona zaproponowaną trasę. Więcej informacji.

Aby wziąć udział w rajdzie należy zarejestrować się tutaj, a następnie odebrać numer startowy i elektroniczną mapę z opisem trasy i wskazaniem miejsc, w których trzeba zrobić zdjęcia dokumentujące przejazd. Po dojechaniu do mety wystarczy zalogować się na platformie internetowej i wstawić wymagane zdjęcia. Na pierwszych 400 osób, które udokumentują swój przejazd, czekają pamiątkowe koszulki.

Numery startowe można odbierać:

  • od poniedziałku do piątku w przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego w Bydgoszczy przy ulicy Jagiellońskiej 9, w pokoju numer 9, w godzinach 10-14
  • w soboty i niedziele w oznakowanym namiocie na placu Teatralnym w Bydgoszczy w godzinach 10-14.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP, Ubiegłoroczny Perspektywy – Nine Hills Festival

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161530

Skip to content