Kulturalna Majówka z brzeskim Wahadłem

Kulturalna Majówka z brzeskim Wahadłem

Brześć Kujawski logo

Zbliża się długi majowy weekend, który w grodzie Łokietka obfitował będzie w liczne, kulturalne wydarzenia. Ponadto w najbliższy poniedziałek przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim oraz Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” zapraszają do wspólnego świętowania z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Brzeskie Centrum Kultury i Historii „Wahadło” zaprasza 1 maja na swoją stronę na Facebooku, gdzie o godz. 18:00 będzie można obejrzeć Koncert Galowy V Festiwalu Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego.

Zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień maja na mieszkańców i gości, w godzinach od 20:00 do 23:00, w amfiteatrze BCKiH „Wahadło” czekać będzie pokaz multimedialny na ekranie wodnym pt. „Żywioły”. Świetlne iluminacje prezentowane będą co 30 minut.
W poniedziałek, 3 maja, o godz. 9:00 w Kościele Parafialnym pw. św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim odbędzie Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną oraz wprowadzone obostrzenia, tegoroczne obchody – wzorem roku ubiegłego, odbędą się z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

W ramach obchodów, na Facebooku BCKiH Wahadło o godz. 12:00 zaprezentowany zostanie „Polonez dla Brześcia” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Brestivia” oraz Zespołu Folklorystycznego „Dzieci Kujaw”, natomiast o godz. 16:00 – również on-line, Teatr „Ea” przedstawi etiudę teatralną „Proces, czyli sąd nad Konstytucją i Stanisławem Augustem Poniatowskim.

 

 

Źródło: brzesckujawski.pl

28 kwietnia 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7160317

Skip to content