Kultura w sieci

Kultura w sieci

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Pokazy filmowe, finał festiwalu, teatrzyk papierowy oraz prelekcje to nasze propozycje na cotygodniowe spotkania z kulturą. W związku z aktualnymi obostrzeniami związanymi z sytuacją epidemiczną prezentowane wydarzenia zostały w całości przeniesione do sieci.

Do soboty (21 listopada) trwa Energa Camerimage Film Festival.  Wśród propozycji filmowych m.in. „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka opowiadający historię niesłusznie skazanego na morderstwo Tomasza Komendy. Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej wydarzenia.

W poniedziałek (23 listopada) Teatr Miejski w Inowrocławiu  zaprasza na finał Festiwalu Małych Form Teatralnych „Arlekinada”. Organizatorzy postanowili uznać wyniki kwalifikacji przeprowadzonej w marcu za ostateczne i przyznać wszystkim zespołom tytuły finalistów. Dyrektorem festiwalu jest przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska. Wydarzenie dofinansowano z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale społecznościowym festiwalu.

W czwartek (19 listopada) Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza na dwa wydarzenia. Dla młodszych widzów, w formie papierowego teatrzyku, zostanie zaprezentowana inscenizacja bajki Adama Mickiewicza  „Przyjaciele”. Dorosłych zapraszamy na XLIV Spotkanie z Historią u Hoffmana „Zamek w Więcborku, którego nie ma”. Archeolog Robert Grochowski opowie o wybudowanej w XVI wieku renesansowej rezydencji, która nie przetrwała do czasów współczesnych. Obydwa wydarzenia będą dostępne on-line na kanale społecznościowym instytucji.

W czwartek (19 listopada)  toruńska Książnica Kopernikańska zaprasza na spotkanie z doktor Cecylią Łubieńską-Iwaniszewską, pierwszą absolwentką astronomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Prelegentka opowie o studiach na UMK, fascynacji astronomią i pracy nauczyciela akademickiego. Wydarzenie będzie dostępne na kanale społecznościowym książnicy.

Książnica Kopernikańska w Toruniu i Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy są instytucjami kultury samorządu województwa.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Spektakl teatralny podczas „Arlekinady” w 2015 roku, fot. Kornel Pawłowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143034