Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie

Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie

W naszym regionie funkcjonuje 36 szkółek kolarskich, w których trenuje ponad pół tysiąca uczniów. Ich działalność współfinansują Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu oraz samorządy lokalne. Nasze szkółki zaprezentowały się w środę (27 września) na toruńskiej Motoarenie, podczas imprezy kolarskiej „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka”.

– W regionie inwestujemy nie tylko w rozbudowę bazy sportowej, ale również w projekty wspierające aktywność fizyczną mieszkańców. Szczególnie zależy nam na zachęceniu do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci i młodzieży – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich realizowany jest w ramach jednego z Programów Sportu Powszechnego – Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Liderami projektu w naszym regionie są Toruński Klub Kolarski Pacific i ALKS Stal Grudziądz. W tym roku na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 200 tysięcy złotych.

W sumie w Kujawsko-Pomorskiem mamy 36 szkółek z 26 miast i gmin. W każdej ćwiczy co najmniej 15 młodych adeptów kolarstwa w wieku 11-13 lat. Udział w szkółkach jest wstępem do uprawiania kolarstwa w profesjonalnych klubach.

W ramach projektu wszyscy uczestnicy wyposażeni zostali w sprzęt – rowery, kaski i stroje. Zajęcia prowadzone są przez instruktorów kolarstwa i odbywają się 2 razy w tygodniu w okresie czerwiec-grudzień. Obejmują treningi na sali gimnastycznej, siłowni, basenie, a także na szosie i warunkach jazdy przełajowej. Końcowym elementem zajęć są badania wydolnościowe.

Lista szkółek

Działające w regionie szkółki kolarskie zaprezentują się podczas środowej (27 września) imprezy „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka” na toruńskiej Motoarenie. W programie znalazły się pokazy jazdy na rolkach i trenażerach oraz wyścigi pokazowe na torze.

Wśród współorganizowanych przez Urząd Marszałkowski partnerskich programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży są także: lekcje pływania w ramach programu Umiem Pływać – w 2017 roku skorzysta z niego 6,3 tysiąca dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych (więcej), treningi w ramach programu upowszechniania i rozwoju koszykówki dla 200 uczniów w wieku 10-16 lat oraz zajęcia w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” dla 800 uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7648526

Skip to content