Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Menedżerskie – Turniej Przedsiębiorczości Społecznej

Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Menedżerskie – Turniej Przedsiębiorczości Społecznej

ROPS Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu - logoTrwa rekrutacja do konkursu biznesowego Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Menedżerskie – Turniej Przedsiębiorczości Społecznej z wykorzystaniem Branżowych Symulacji Biznesowych.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa, którzy chcą sprawdzić się jako właściciele swojego biznesu. Podczas rozgrywki eliminacyjnej 3-osobowe zespoły uczestników wcielą się we współwłaścicieli wirtualnych przedsiębiorstw w formie spółdzielni socjalnej. Zadaniem uczniów będzie założenie i poprowadzenie agencji eventowej na konkurencyjnym rynku.

Przez ponad miesiąc uczestnicy będą podejmować realistyczne decyzje biznesowe w ramach których zadecydują m.in. o: zakupie sprzętu, zatrudnieniu pracowników oraz wyposażeniu ich stanowisk czy o oferowanych usługach i ich cenach. Najlepsze zespoły uczniowskie zostaną zaproszone na uroczysty finał konkursu w Toruniu. Na zwycięzców czekają cenne nagrody!

Udział uczniów w konkursie będzie wymagał od nich wygospodarowania czasu na podjęcie decyzji biznesowych w każdym tygodniu konkursowym. W zależności od zaangażowania zespołu i podziału prac pomiędzy uczniami może to oscylować pomiędzy kilka, a nawet, dla najbardziej zaangażowanych zespołów kilkanaście godzin tygodniowo. Ilość poświęconego czasu będzie zależała od członków zespołów.

Harmonogram konkursu

Rekrutacja uczestników – 10.04.2024 – 10.05.2024

Rozgrywka konkursowa – 15.05.2024 – 13.06.2024

Branżowa Symulacja Biznesowa “Agencja eventowa” to możliwość wcielenia się w rolę współwłaściciela agencji zajmującej się organizacją różnego rodzaju wydarzeń sportowo – rekreacyjnych. Uczestnicy rozgrywki podejmują szereg decyzji, z którymi spotykają się przedsiębiorcy na co dzień rozwijający agencje eventowe. Gry dydaktyczne, jakimi są symulacje biznesowe świetnie sprawdzą się jako narzędzie do nabywania kompetencji przedsiębiorczych.

Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Menedżerskie – Turniej Przedsiębiorczości Społecznej są realizowane w ramach projektu Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu pt. „Koordynacja spójnej polityki społecznej Kujaw i Pomorza”.

Regulamin

Strona konkursu

Źródło: Revas

_

16 kwietnia 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129213