Kujawsko-Pomorska e-Szkoła doceniona za innowacyjność

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła doceniona za innowacyjność

W piątek (26 maja) w siedzibie Ministerstwa Rozwoju i Technologii odbyła się gala wręczenia nagród w IV edycji konkursu Innowacyjny Samorząd 2023. Kapituła drugi raz z rzędu przyznała główną nagrodę dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tym razem najlepiej oceniono marszałkowską szkołę internetową dla uchodźców z Ukrainy. Nagrodę w imieniu Marszałka Województwa Piotra Całbeckiego odebrał Jarosław Przybył, Naczelnik Wydziału Innowacyjnych Projektów Edukacyjnych Departamentu Edukacji.

Naszą e-Szkołę rozwijamy, aby jak najlepiej odpowiadała potrzebom obywateli Ukrainy. Nagroda za innowacyjność jest dla nas wyróżnieniem, które motywuje do dalszego działania – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Z chwilą wybuchu wojny w Ukrainie i napływie do Polski obywateli tego państwa została uruchomiona Kujawsko-Pomorska e-Szkoła dla Ukrainy, pomagającej ukraińskim dzieciom, młodzieży a także dorosłym kontynuować lub rozpocząć kształcenie w polskiej rzeczywistości oświatowej. Dzięki wykorzystaniu doświadczeń ze zdalnej edukacji prowadzonej w czasie pandemii, KPSI dla dzieci i młodzieży z Ukrainy wystartowała już 8 marca 2022 roku, czyli 13 dni po napaści Rosji na Ukrainę. Prowadzono e-lekcje języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, fizyki, geografii, biologii, informatyki, nauczania początkowego, plastyki i regionalistyki. Wyemitowano 300 e-lekcji, co przełożyło się na 100 godzin nagrań. Lekcje prowadzone były m.in. przez nauczycieli z Ukrainy, którzy dotarli do Polski w ostatnich tygodniach. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiadała marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Konkurs Innowacyjny Samorząd jest projektem Serwisu Samorządowego PAP, w którym nagradzane są najbardziej innowacyjne gminy, miasta, powiaty i województwa. Celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów, które są inspiracją dla pozostałych jednostek samorządu terytorialnego do podejmowania działań na rzecz innowacyjności. Konkurs honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Patronami przedsięwzięcia byli też: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, GovTech oraz korporacje samorządowe: Związek Województw Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Powiatów Polskich, Unia Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, Związek Miast Polskich, Unia Miasteczek Polskich, Związek Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej.

Wszystkie nagrodzone projekty i pozostałe informacje na stronie Serwisu Samorządowego PAP.

19 czerwca 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165162

Skip to content