Kuferek kreatywności Małego Misia

Kuferek kreatywności Małego Misia

W Przedszkolu Publicznym nr 30 we Włocławku dwie grupy 4-latków realizują międzynarodowy projekt Mały Miś w świetle wielkiej literatury, którego organizatorem jest Grupa MAC S.A. przy współpracy miesięcznika “Bliżej Przedszkola” i wydawnictwa Dwukropek.

Miś Lucek i Przytulasek to główni bohaterowie projektu, którzy przeprowadzili dzieci przez kilka wspaniałych przygód związanych z realizacją następujących modułów:

* Czytające przedszkolaki
* Miś uczy samodzielności
* 100-lecie Niepodległości
* Pokaż radość przedszkolaku
* Kulinarne warsztaty z Małym Misiem

Obecnie działamy twórczo, realizując moduł Kuferek kreatywności Małego Misia, który jest propozycją zabaw plastycznych i teatralnych. Niezbędnym elementem w tych działaniach jest kuferek pełen skarbów (koperty z zadaniami oraz różne materiały: słomki, skrawki tkanin, guziki, itp.), które dzieci wykorzystują podczas zabawy. Pierwsze spotkanie zatytułowane “W galerii obrazów” wdrażało dzieci do podejmowania twórczych działań, poszerzało ich doświadczenia plastyczne przez wykorzystywanie niekonwencjonalnych materiałów do tworzenia prac.

Drugie spotkanie zaprasza do świata muzyki, w którym przedszkolaki tworzą przedszkolną fabrykę instrumentów. Efektem finalnym są nietypowe, różnorodne w wyglądzie i nazwie instrumenty.

Na trzecim spotkaniu dzieci wcielają się w rolę aktora i mają okazję do improwizacji ruchowej, słownej i muzycznej. To na tym spotkaniu w grupach tworzą „żywe fotografie”, za pomocą gestów i mimiki naśladują aktorów przedstawionych na zdjęciach. Ważnym elementem są odpowiednie kreacje, które powstają z różnych materiałów.

Ta niezwykła forma aktywności być może zaowocuje w przyszłości i z przedszkolaków wyrosną uznani projektanci mody. Każde ze spotkań ma zdecydowanie niepowtarzalny charakter i jest źródłem radosnej aktywności zabawowej dzieci.

Joanna Jędrzejewska
Przedszkole Publiczne nr 30 we Włocławku

Fot. główna: Gra na instrumentach

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142936