Kuba – wyspa spotkań – ludzie i bogowie

Kuba – wyspa spotkań – ludzie i bogowie

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu zaprasza 12 kwietnia 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie z podróżnikiem Adamem Kwaśnym. Wstęp wolny!

Największą wyspę Karaibów przez wieki zamieszkiwało wiele ludów i liczni bogowie – większość najczęściej wbrew własnej woli. Dawne wierzenia wytępionych bezlitośnie Indian zmieszały się z kulturą i religiami przybyszów z Hiszpanii, Afryki, Chin i wszystkich innych, których przywiały tu niespokojne wiatry.

Adam Kwaśny z Towarzystwa Przyjaciół Kuby zabierze nas na wędrówkę przez kubańskie drogi i bezdroża, uchyli rąbka tajemnic afrykańskich czarowników, zaprowadzi do miejsc, w których do dziś praktykuje się animistyczne rytuały. Pokaże, jak kubańscy bogowie (orichas) towarzyszą ludziom w ich doczesnym życiu. Dowiemy się też, gdzie dusze Kubańczyków trafiają po śmierci i który z bogów nie znosi rozgotowanej fasoli.

Adam Kwaśny to podróżnik, pisarz, scenarzysta. Od lat podróżuje na Kubę, gdzie znalazł drugą ojczyznę i praktykuje animistyczną religię palo. Publikował m.in. w “Zwierciadle, “Poznaj Świat” i “Magazynie Podróżników TamTam”. Przez wiele lat współpracował z telewizją TVN, dla której pisał scenariusze. Szef El Punto del Viaje Alternativo (Punkt Podróży Alternatywnej).

Spotkanie połączone z prezentacją książki Adama Kwaśnego pt. Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181667

Skip to content