„Kto przełamie lód” – wygrana uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 we Włocławku

„Kto przełamie lód” – wygrana uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 we Włocławku

W piątek, 30 listopada 2018 r. w siedzibie Obiektu Hydrotechnicznego Stopnia Wodnego Włocławek odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Kto przełamie lód”, organizowanym w związku z realizowanym przez Wody Polskie projektem na budowę dwóch nowych lodołamaczy, które od 15 listopada 2019 r. będą stacjonować we Włocławku.

Zwycięskie nazwy: SOKÓŁ i ORKAN, wymyślili Beata Wojtasik i Filip Malinowski ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego we Włocławku, a opiekunem tej grupy była pani Magdalena Rosol.

Uroczystość przebiegła w niezwykłej atmosferze. Dla całej zaproszonej klasy, nie tylko autorów nazw, była ona ogromnym przeżyciem. Nagrody wręczyli dyrektor RZGW w Warszawie, Robert Chciuk, rzecznik prasowy RZGW w Warszawie, Urszula Tomoń i Jacek Gadkowski, kierownik projektu. Były to: walizki i worki z gadżetami dla zwycięzców i opiekuna grupy oraz zestaw multimedialny dla szkoły. Wyjaśnili również, dlaczego to te nazwy zostały wybrane jako najciekawsze i najbardziej odpowiednie dla lodołamaczy. Dodatkowo cała klasa miała niesamowitą okazję do zwiedzenia jednego ze stacjonujących w porcie we Włocławku lodołamacza. Na wszystkich czekał niebiesko-biały słodki stół, pełen smakołyków, które sprawiły uczniom nie lada frajdę.

Konkurs „Kto przełamie lód” polegał na wymyśleniu nazw dla dwóch lodołamaczy, które w przyszłości będą pracowały na Zbiorniku Wodnym Włocławek. Nazwa miała się składać z maksymalnie siedmiu liter, a inspiracją do jej stworzenia miała być przyroda i geografia. Ideą konkursu było, aby nazwy dla lodołamaczy były wymyślone w grupach, którymi przewodzić mieli opiekunowie z grona nauczycieli szkoły. Poprzez konkurs organizatorzy chcieli przybliżyć uczniom, ich opiekunom oraz mieszkańcom Włocławka znaczenie akcji lodołamania, jakie ma dla zapewnienia osłony przeciwpowodziowej w sezonie zimowym. Uczniowie mieli przy tym niecodzienną okazję, aby stać się autorami imion dla dwóch nowych lodołamaczy, które przez następne lata będą pracowały na Zbiorniku Włocławek. Zwycięstwo w tym konkursie to bez wątpienia ogromne wyróżnienie dla klasy, opiekuna i szkoły.

fot. Szkoła Podstawowa nr 14 we Włocławku

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163761

Skip to content