Kształcenie w oddziałach integracyjnych – spotkanie w MEN

Kilkanaście osób przy stołach na spotkaniu w ministerstwie.

Kształcenie w oddziałach integracyjnych – spotkanie w MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej - logo z godłem

W Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie dotyczące organizacji i warunków kształcenia prowadzonego w oddziałach integracyjnych oraz roli nauczyciela współorganizującego kształcenie uczniów z niepełnosprawnościami.

Celem spotkania była identyfikacja potrzeb oraz kierunków pożądanych zmian zarówno w obszarze szkoleniowym, jak też legislacyjnym, związanych z organizacją i warunkami kształcenia prowadzonego w oddziałach integracyjnych oraz z rolą nauczyciela współorganizującego kształcenie. Prof. dr hab. Grzegorz Szumski z Uniwersytetu Warszawskiego zaprezentował wyniki badań praktyki szkolnej w oddziałach integracyjnych.

W wydarzeniu wzięła udział: Izabela Ziętka, Podsekretarz Stanu, Wioletta Krzyżanowska, Mazowiecka Kurator Oświaty, Elżbieta Neroj, Dyrektor Departamentu Edukacji Włączającej, przedstawiciele Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz dyrektorzy szkół i nauczyciele współorganizujący kształcenie szkół i oddziałów integracyjnych.

Źródło: MEN

_

26 marca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131158