Książkowe dzieciaki – warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym

Książkowe dzieciaki – warsztaty dla dzieci w wieku szkolnym

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza dzieci na warsztaty czytelnicze, które odbędą się 18 października b.r. (niedziela) o godz. 11.00.

Warsztaty pracy z książką to aktywne spotkania dzieci z literaturą, a jednocześnie ze sobą nawzajem. Wymagają skupienia i zaangażowania, pobudzając równocześnie aktywność uczestników, stwarzając okazję do wspólnej pracy i zabawy. Warsztaty są pomocne w zrozumieniu świata przedstawionego w książkach, pomagają odczytać znaczenia opisywanych w nich wydarzeń, sprzyjają również zrozumieniu emocji bohaterów literackich, przyczyniają się do rozbudzania indywidualnych zainteresowań literaturą, budują postawę otwartości na nowe doświadczenia czytelnicze, a tym samym animują i promują czytelnictwo w ogóle.

Na warsztatach organizatorzy zaproponują atrakcyjne i dynamiczne działania powiązane z książką, wesprą młodych czytelników w pokonywaniu trudności językowych, zbudują w dzieciach i młodzieży przekonanie, że czytanie to norma. Wzmocnią też wewnętrzną motywację do czytania, dodadzą wiary we własne możliwości czytelnicze. Poprowadzą interesujące dyskusje i ciekawe rozmowy o książkach, przedstawią książki bliskie życiu i doświadczeniu oraz oryginalne graficznie.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Bilety w cenie 10 zł (opłata dotyczy wyłącznie dzieci) do nabycia w siedzibie KPCK. Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji udziela Emilia Malczyk –  emilia.malczyk@kpck.pl, tel. 662-060-024.

Fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6869025