Książka za worek śmieci

Książka za worek śmieci

Bydgoszcz logo

Bydgoszcz po raz kolejny włącza się do akcji „Książka za worek śmieci”. 16 września odbędzie się wielkie sprzątanie terenów zielonych przy ul. Jar Czynu Społecznego. Do udziału w akcji organizatorzy zachęcają książkami.

„Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. W ramach projektu uczestnicy sprzątają tereny zielone, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. W ramach podziękowania zarejestrowani otrzymują książki.

16 września akcja „Książka za worek śmieci” organizowana jest we wszystkich województwach Polski. Po raz kolejny odbędzie się także w Bydgoszczy, gdzie w ubiegłym roku 59 ochotników zebrało 190 worków śmieci.

Do udziału w akcji „Książka za worek śmieci” w Bydgoszczy wymagana jest rejestracja. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich także przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek.

– Poprzednie akcje okazały się sukcesem. Chętni przybywali mimo różnych warunków pogodowych, także z dziećmi. To pokazuje, że wystarczą dobre chęci i dostosowanie ubioru do okoliczności plenerowych i atmosferycznych. Na miejscu ochotnicy oprócz książek otrzymają rękawice i worki, niezbędne do sprzątania w terenie. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich chętnych. Za porządki na łonie natury z przyjemnością odwdzięczymy im się książkami – mówi Anna Jaklewicz, pomysłodawczyni akcji.

W Bydgoszczy sprzątane będą tereny zielone przy ul. Jar Czynu Społecznego. Akcja rozpocznie się w sobotę, 16 września 2023 r. o godz. 10.00, vis-à-vis posesji przy ul. Jar Czynu Społecznego 4, za garażami.

Regulamin wydarzenia

 

5 września 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165143

Skip to content