Książeczka z ćwiczeniami logopedycznymi dla dzieci starszych

Ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Książeczka z ćwiczeniami logopedycznymi dla dzieci starszych

Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Toruniu

Pani Aleksandra Sadowska-Krajewska: oligofrenopedagog, neurologopeda w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Toruniu napisała książkę wspomagającą terapię logopedyczną. Pozycja dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym, a wydana została przez Oficynę Wydawniczą Impuls.

Okładka książki z ćwiczeniami logopedycznymi dla dzieci starszych

Podnoszenie kompetencji językowych u dzieci jest niezwykle ważne, rzutuje bowiem na rozwój ich osobowości, buduje pewność siebie i kształtuje prawidłowe kontakty społeczne. Bardzo duże znaczenie w prawidłowym rozwoju mowy ma profilaktyka logopedyczna – ćwiczenia logopedyczne przeprowadzane w formie zabawy z dzieckiem.

Książeczka ta jest przeznaczona dla dzieci starszych – od 4. do 6. roku życia. Może być wykorzystana do samodzielnej pracy z dzieckiem zarówno przez terapeutów, jak i rodziców. Zawarte w niej ćwiczenia pomogą w usprawnianiu aparatu artykulacyjnego, kształtowaniu prawidłowego toru oddechowego, doskonaleniu słuchu fonologicznego, wzbogacaniu słownika czynnego, rozwijaniu percepcji słuchowej dzieci.

Przy wykonywaniu ćwiczeń logopedycznych zadaniem dorosłego jest stworzenie atmosfery zabawy, aby nie były one dla naszych smyków przykrym obowiązkiem. Ćwiczenia powtarzajmy regularnie, a z pewnością przyczynią się one do harmonijnego rozwoju językowego dzieci. Czas trwania ćwiczeń oraz liczbę ich powtórzeń dostosowujemy do indywidualnych potrzeb i możliwości psychofizycznych naszych pociech.

Każdy szkrab jest przecież wyjątkowy, jedyny i niepowtarzalny!

Przykładowa strona z książeczki logopedycznej

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016826