Królowa Śniegu i inni, czyli Andersen raz jeszcze

Królowa Śniegu i inni, czyli Andersen raz jeszcze

 

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zaprasza do obejrzenia nowej, częściowo utrzymanej już w zimowym klimacie wystawy, na którą składają się plastyczne opowieści inspirowane bajami Hansa Christiana Andersena. Prezentacja ta jest przypomnieniem prac nadesłanych na organizowany przez toruńską galerią dwadzieścia lat temu Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Andersen mniej znany”. Dla najmłodszych wystawa stanie się być może zachętą do lektury, dla ich rodziców podróżą w czasy dzieciństwa. Wśród prezentowanych prac znajdziemy malarskie, rysunkowe i graficzne ilustracje nie tylko najpopularniejszych utworów Andersena, takich jak „Królowa Śniegu”, „Dziewczynka z zapałkami” czy „Księżniczka na ziarnku grochu”, ale także mniej znanych historii, na przykład „Ole Zmruż-oczko”, „Pewna wiadomość” lub Bałwan na śniegu”, po które szczególnie w długie zimowe wieczory warto sięgnąć.

Wystawę można oglądać w filii Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości dziecka przy ul. Kościuszki 41/47 od 5 grudnia 2017 do 23 stycznia 2018.

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895189