Kreatywne warsztaty w Muzeum

Kreatywne warsztaty w Muzeum

logo Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Już za dwa tygodnie w województwie Kujawsko-Pomorskim będą odbywać się ferie, czyli czas wolny od zajęć szkolnych. Jak co roku Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy organizuje „Ferie w Muzeum”.

Dwutygodniowa przerwa w szkolnych kalendarzach to z pewnością czas na odpoczynek, ale także naukę i zabawę. Podczas zajęć organizowanych przez naszych muzealnych edukatorów rozbudzona zostanie kreatywność uczestników. W trakcie jednodniowych warsztatów będzie można własnoręcznie wykonać łapacze snów, dywaniki patchworkowe, ozdobne latarenki czy zegary. Uczestnicy otrzymają wszelkie materiały potrzebne do stworzenia wspomnianych przedmiotów. Na zajęciach graficznych poznamy technikę sitodruku, monotypii czy kolażu. Z pewnością zainteresowanie wzbudzą też warsztaty dizajnerskie, które nauczą ponownego wykorzystania rzeczy używanych już wcześniej. Wykorzystując różnorodne materiały i przedmioty stworzymy miniatury znanych budynków Bydgoszczy. Tworzenie animacji poklatkowej to kolejne interesujące zajęcia, gdzie na podstawie klatek będących zdjęciami, stworzony zostanie krótki film – animacja. Jej efekt końcowy będzie zależny od samych uczestników i ich wyobraźni.

Jednodniowe warsztaty prowadzone są dla 2 grup wiekowych: 6-9 i 10-12 lat, odbywać się będą w godz. 10.00-12.15 w Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.

Zajęcia w terminie:
15-18.01.2019 r.
grupa wiekowa 6-9 lat: rękodzielnicze, dizajnerskie
grupa wiekowa 10-12 lat: graficzne
22-25.01.2019 r.
grupa wiekowa 6-9 lat: graficzne, dizajnerskie
grupa wiekowa 10-12 lat: rękodzielnicze, animacji poklatkowej.

Rezerwacja biletów od 20 grudnia 2018 r. pn.-pt. 8.00-16.00 tel. 52 585 99 10, 11, 914, 925 lub mailowo: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl

Bilety na poszczególne warsztaty w cenie 3 zł będą do nabycia w kasie Centrum Edukacji Muzealnej, ul. Mennica 6.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181665

Skip to content