Korczak kibicuje piłkarzom

Uczestnicy spływu

Korczak kibicuje piłkarzom

Po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami brali udział w spływie kajakowym. W związku z tym, iż w tym dniu reprezentacja Polski w pilne nożnej miała grać swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w Rosji uczestnicy postanowili kibicować drużynie ubierając się w barwy narodowe.

Podczas spływu uczniowie brali udział w wielu konkursach np. należało podać skład drużyny narodowej, wymiary boiska, liczbę zawodników oraz wykazać się wiedzą na temat otaczającej nas przyrody. Nie obyło się bez śmiesznych sytuacji – pomylenia łabędzia z bocianem lub nadaniem nowej nazwy drzewa – żołądź. Podczas trwania spływu cały czas zmieniał się lider wyścigu, co było okupione dużym wysiłkiem, masą śmiechu oraz wodą na „pokładzie”. Niektórzy uczestniczy spływu nie zauważyli, że padająca woda to nie deszcz, a woda z wioseł partnera z kajaku. Na koniec tej fantastycznej wodnej przygody na uczestników czekała nagroda – ognisko i pyszne pieczone kiełbaski.

Celem wyprawy było zainspirowanie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego w trakcie, którego oprócz wysiłku fizycznego uczniowie mieli możliwość poznać otaczającą przyrodę. Taki wyjazd to również integracja uczniów z nauczycielami, poznanie się nawzajem w innych okolicznościach niż szkoła oraz budowanie poczucia wspólnoty narodowej.

Wyjazd zorganizowany został w ramach projektu „Children Dreams”.

Opracowały:
Dobrosława Szalkowska
Agnieszka Wyrwas

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049760