Konkurs #Szkoła2030

Konkurs #Szkoła2030

Kumulacja roczników, przemęczenie uczniów, strajk nauczycieli. Czy ta historia może mieć szczęśliwe zakończenie? Społeczne Towarzystwo Oświatowe (STO) przekonuje, że tak. Organizator konkursu #Szkoła2030 zachęca do dzielenia się pomysłami, z których skorzysta polska szkoła. Prace konkursowe będą przyjmowane do 10 kwietnia. Autorzy trzech najwyżej ocenionych esejów otrzymają w sumie 10 tys. zł.

STO proponuje uczestnikom podróż w przyszłość. Zgodnie z konkursowym scenariuszem, 1 września 2030 roku polskie dzieci wrócą po wakacjach do szkoły, która jest szkołą marzeń – świetnie przygotowuje uczniów do życia w nowym, zmieniającym się świecie, a zarazem jest atrakcyjnym miejscem pracy dla nauczycieli i studentów.

W swoich esejach uczestnicy muszą wyjaśnić, w jaki sposób polska szkoła przeszła taką metamorfozę w ciągu zaledwie dekady.

– Chcemy wyzwolić w Polakach pokłady optymizmu. Zwracając uwagę na cel, jakim jest szkoła marzeń, zachęcamy do poszukiwania rozwiązań, z których skorzystają uczniowie, rodzice i nauczyciele – mówi Zygmunt Puchalski, Prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. – Konkurs #Szkoła2030 tworzy unikalną przestrzeń do prezentacji pomysłów dla edukacji. To koncept, który może rozpocząć nowy rozdział w dyskusji o polskiej szkole, inspirując do podejmowania konkretnych działań na rzecz poprawy jakości edukacji w Polsce – dodaje.

W konkursie może wystartować każda osoba dorosła, legitymująca się polskim obywatelstwem. Prace należy przesyłać przez formularz dostępny na stronie www.szkola2030.pl. Pod wspomnianym adresem można także znaleźć szczegółowe informacje o konkursie.

Społeczne Towarzystwo Oświatowe – organizator konkursu – to pierwsza i największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Od ponad 30 lat stowarzyszenie działa na rzecz poprawy jakości edukacji. Obecnie zrzesza ponad 150 renomowanych szkół społecznych z całego kraju.

Partnerami konkursu #Szkoła2030 są: Cortland (Partner Główny), ISKU i wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

fot. szkola2030.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7118227