Konkurs Rzecznika Praw Dziecka dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Konkurs Rzecznika Praw Dziecka dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

Tablety, czytniki e-booków, głośniki bezprzewodowe, piłki, plecaki i piórniki z przyborami… Mnóstwo wspaniałych nagród można wygrać w konkursie, który właśnie ogłosił Rzecznik Praw Dziecka. Trzeba stworzyć pracę plastyczną o tematyce związanej z prawami dziecka, a potem wysłać jej skan lub zdjęcie za pośrednictwem swojej szkoły do Biura Rzecznika.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłasza konkurs dla wszystkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych w związku ze zbliżającym się Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka – obchodzonym corocznie 20 listopada, ustanowionym uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto szczególne, pełne dziecięcej radości i zabaw – choć w tym roku z powodu pandemii koronawirusa tych zabaw raczej nie będzie – które pełni też inną ważną rolę. Podczas różnych związanych z tym dniem zajęć należy informować dzieci i młodzież, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić, jeśli ktoś te prawa narusza.

Szkoły zainteresowane udziałem ich uczniów w konkursie powinny do 15 grudnia 2020 r. zgłosić swój udział, przesyłając wypełniony formularz zgłoszenia oraz skany lub zdjęcia wybranych prac plastycznych wraz z imieniem i nazwiskiem autora oraz informacją o kategorii wiekowej – na adres email: konkurs@brpd.gov.pl.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Fot. brpd.gov.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164930

Skip to content