Konkurs “Rynna Poetycka” – VII edycja

Konkurs “Rynna Poetycka” – VII edycja

Konkurs literacki “Rynna Poetycka” organizowany jest przez  książnicę Kopernikańską i Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu od 1999 roku. W 2017 roku opublikowano antologię poezji młodzieżowej W przestrzeni świata.

Patronem konkursu poetyckiego, który od roku 2013 nosi nazwę – Rynna Poetycka, został Leszek Długosz, poeta i legendarny bard “Piwnicy Pod Baranami”. Był on inicjatorem krakowskiej Rynny Poetyckiej. Dzięki toruńskiemu poecie Januszowi Andrzejczakowi udało się pozyskać akceptację pieśniarza dla pomysłu reedycji tego konkursu w ZSPS I VIII LO w Toruniu.

Jury konkursu stanowią dr Mirosława Radowska-Lisak oraz dr hab. Radosław Sioma – pracownicy naukowi Instytutu Literatury Polskiej UMK w Toruniu oraz dr Mirosław Gołuński – pracownik naukowy UKW w Bydgoszczy, Robert Małecki – pisarz oraz Radosława Graczyk i Beata Nicoś z VIII LO.

Celem konkursu jest promowanie twórczych postaw, animacja życia literackiego i spotkań ludzi zainteresowanych pisaniem i czytaniem poezji. Jego organizatorem są nauczyciele Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII Liceum Ogólnokształcące w Toruniu – Radosława Graczyk i Beata Nicoś, przy współpracy z Książnicą Kopernikańską w Toruniu. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych/podstawowych (klasa 7 i 8) i średnich oraz dorosłych. Warunkiem udziału w konkursie jest przesyłanie zestawu 3 – 5 wierszy niepublikowanych w książkach i nienagrodzonych w innych konkursach drogą mailową na adres: rynnapoetycka@interia.pl lub wrzucenie go do rynien umieszczonych w ZSPS i VIII LO (w czytelni – sala nr 10) oraz w filiach Książnicy Kopernikańskiej. Nadesłane utwory w żadnej części nie mogą stanowić plagiatu, a wszelkie cytowania muszą być opatrzone informacją o źródle, z którego pochodzą.
Przed nami siódma edycja “Rynny Poetyckiej”, zapraszamy do zapoznania się z jej regulaminem i wzięcia udziału w tej poetyckiej rywalizacji, która zaczyna się wpisywać na stałe w toruński kalendarz wydarzeń kulturalnych.

Regulamin Rynna Poetycka 20182019

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049715