Konkurs recytatorsko-oratorski

RecytatOrator

Konkurs recytatorsko-oratorski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy + Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy - logo

Po raz kolejny Pałac Młodzieży w Bydgoszczy i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy zapraszają do udziału w konkursie recytatorsko-oratorskim. Tym razem w nieco zmienionej formule, dostosowanej do obecnej sytuacji epidemicznej.

Głównym celem konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży. Wierzymy, że poza kanonem lektur istnieje wiele książek, które odpowiadają gustom młodych czytelników. Zdajemy sobie także sprawę z tego, że zachęta ze strony rówieśników może być bardziej skuteczna, stąd utrzymanie dwuelementowej formy prezentacji. Ideę konkursu najpełniej oddaje jego nazwa: RECYTATORATOR – Przeczytaj to!

W roku 2020 proponujemy literaturę – zarówno polską, jak i obcą – poświęconą relacji człowiek-przyroda. Teksty powinny dotyczyć stosunku człowieka do natury, jego relacji ze światem zwierząt, poszanowania przyrody. Jak powiedział George Gordon Noel Byron: „Sztuka, chwała i wolność przemijają, a przyroda zawsze jest piękna”.

Konkurs jest adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych Bydgoszczy oraz powiatów bydgoskiego, nakielskiego i chełmińskiego.

Warunki uczestnictwa:

Każdy uczestnik przygotowuje dwuelementową prezentację:

  • przemówienie uzasadniające wybór recytowanego fragmentu – czas trwania do 2 min.
  • recytacja fragmentu prozy – czas trwania 2-3 min.

 

Każdy uczestnik nagrywa swą prezentację w formie filmu (format MP4), a następnie przesyła go wraz z kartą zgłoszenia do Pałacu Młodzieży na adres mailowy: dominik.wierski@palac.bydgoszcz.pl w terminie do 27 maja 2020.

Prezentacje zostaną ocenione przez jury. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie Pałacu Młodzieży i na profilu placówki na Facebooku do 10 czerwca. Występy laureatów będą zamieszczone na Facebooku Pałacu Młodzieży. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody, które będą do odebrania w późniejszym terminie.

Zgłoszenie

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164938

Skip to content