Konkurs recytatorski na urodziny Chopina

Konkurs recytatorski na urodziny Chopina

Ośrodek Chopinowski w Szafarni jak co roku w dniu urodzin Fryderyka Chopina (1 marca) organizuje Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Poświęconej Fryderykowi Chopinowi i Muzyce, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W konkursie weźmie udział 40 uczestników, którzy swoje umiejętności będą prezentować  w trzech  grupach wiekowych: grupa pierwsza – klasy I–III; grupa druga – klasy IV–VI, grupa trzecia – klasy VII oraz uczniowie gimnazjów. Uczniowie wykonają dowolny utwór poetycki lub prozatorski poświęcony postaci Fryderyka Chopina, kompozytorom oraz muzyce.

Młodzi recytatorzy będą oceniani przez jury, które weźmie pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny recytacji. W trakcie oczekiwania na wyniki wysłuchają krótkiego recitalu chopinowskiego w wykonaniu Marcina Łęckiego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Po zakończeniu konkursu nie zabraknie również tradycyjnego tortu urodzinowego z okazji 208. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

Więcej informacji na stronie Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887716