Konkurs recytatorski Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu – wyniki

Konkurs recytatorski Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu – wyniki

Konkurs recytatorski – wyniki

W tym roku minęło półwiecze od śmierci jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku – Kazimierza Wierzyńskiego. Z tej okazji Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprosiła młodzież województwa kujawsko-pomorskiego do zaprezentowania jego twórczości w konkursie recytatorskim.

W wyniku eliminacji 12 października wyłoniono finalistów, którzy tydzień później wzięli udział w warsztatach recytatorskich. W sobotę 26 października w Saloniku Literacko-Artystycznym poznaliśmy laureatów konkursu.

Jurorzy: Paweł L. Gilewski (aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy), Karolina Kasprzak (aktorka Teatru Lalek ALELALE w Bydgoszczy) i Małgorzata Wojciechowska (instruktorka literacko-teatralna w Młodzieżowym Domu Kultury w Inowrocławiu) postanowili przyznać I miejsce Filipowi Turkowi z Zespołu Szkół w Mogilnie i Laurze Zielińskiej z I Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, II miejsce Jędrzejowi Wolskiemu z Zespołu Szkół w Mogilnie, III miejsce Patrycji Klameckiej z I LO im Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu i wyróżnienie Julii Matuszewskiej z Zespołu Szkół w Lipnie. Jurorzy podkreślili wysoki i wyrównany poziom występów finałowych. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a pozostali finaliści drobne upominki, ufundowane przez bibliotekę.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016746