Konkurs plastyczny inspirowany muzyką

Konkurs plastyczny inspirowany muzyką

Muzeum Okręgowe w BydgoszczyRok 2020 jest dla świata kultury, w szczególności muzycznej, niezwykłym czasem. Obchodzimy bowiem jubileusz 250-lecia narodzin Ludwiga van Beethovena, jednego z największych kompozytorów muzyki klasycznej w historii, który zrewolucjonizował muzykę i nadał kierunek dalszemu jej rozwojowi.

Muzyka Beethovena łączy intensywność uczuć z doskonałością formy. Może stać się także inspiracją dla uczestników konkursu “WYMARZONE MUZEUM. WSZYSTKO GRA!”, do udziału w którym zaprasza Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VI szkół podstawowych i integracyjnych oraz specjalnych z woj. kujawsko-pomorskiego do udziału w konkursie plastycznym – zachęca Ewa Widacka-Matoszko z MOB, pomysłodawczyni konkursu. Tematyka nadesłanych prac winna być związana z tytułem konkursu i dotyczyć muzyki, dźwięku, rytmu lub eksponatów muzycznych w kontekście muzeum, na przykład ze zbiorów Muzeum Okręgowego. Mogą to być wyobrażenia, projekty, protototypy instrumentów muzycznych, kompozycje przedmiotów, a nawet makiety muzeum. Inspiracją może być znany utwór muzyczny.

Prace mogą być wykonane w różnorodnych technikach i formach. Mogą zostać uzupełnione skomponowanym przez uczestnika krótkim utworem muzycznym.

Prace można nadsyłać do 6 listopada 2020 roku. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl

Fot. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161528

Skip to content