Konkurs Plastyczny dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Gminy Łabiszyn

Konkurs Plastyczny dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Gminy Łabiszyn

Fundacja Kultury Pozytywka logo

W 2022 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, patrona przemysłu naftowego i gazowniczego. By uczcić pamięć polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy naftowego, Sejm ustanowił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza.

W ramach projektu “Świetlne przygody Ignacego Łukasiewicza” Fundacji Kultury Pozytywka zachęcamy do przeprowadzenia lekcji o działalności i wpływie jego odkryć na szeroko rozumianą kulturę oraz zachęcenie młodzieży w państwa placówce do uczestnictwa w konkursie plastycznym nawiązującym do biografii Ignacego Łukasiewicza oraz związku światła z kulturą i sztuką. Efektem konkursu będzie przygotowanie wystawy oraz wernisażu najlepszych prac w Galerii Wozownia w Łabiszynie – wernisaż wystawy 24.10.2022 godz.18.00. Wystawa potrwa do końca października 2022 roku.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Gminy Łabiszyn. Burmistrz Łabiszyna Jacek Idzi Kaczmarek ufundował znaczące nagrody, które otrzymają wybrani
uczestnicy konkursu.

Ignacy Łukasiewicz – polski farmaceuta i przedsiębiorca, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej, wynalazca lampy naftowej, pionier przemysłu naftowego w Europie, rewolucjonista i działacz niepodległościowy. Jako pierwszy na świecie wykorzystał na skalę przemysłową korzyści, jakie daje ropa naftowa. Był również wielkim społecznikiem. Propagował zakładanie sądów, budowę dróg i mostów, szkół, szpitali itd., finansując wiele inicjatyw z własnej kieszeni, walczył z biedą i alkoholizmem w regionie, tworzył kasy zapomogowe i fundusze emerytalne.

Tekst do pobrania: Konkurs, lekcje, wystawa

Fot. Pixabay

15 września 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

6,051,835