Konkurs ,,Oni tworzyli naszą historię” rozstrzygnięty

14 marzec Konkurs ,,Oni tworzyli naszą historię” rozstrzygnięty

Znamy wyniki tegorocznego wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Kapituła wyłoniła laureatów i wyróżnionych spośród autorów 33 nadesłanych prac. Wręczenie nagród odbędzie się 19 marca podczas uroczystej gali w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

– Patronką konkursu jest Elżbieta Zawacka – legendarna cichociemna, wzorzec patriotycznej postawy. Mam nadzieję, że jej losy zainspirowały młodzież do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie, spisywania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach –  podsumowuje marszałek Piotr Całbecki.

Pisemne prace dokumentujące losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu o tematyce „O ludziach”, „O wydarzeniach” lub „Album rodzinny” można było nadsyłać w dwóch kategoriach wiekowych:

  • dla uczniów VII klas szkół podstawowych oraz II i III klasy gimnazjum,
  • dla uczniów liceów, techników i szkół branżowych.

W kategorii pierwszej nadesłano 11 prac, zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłosili do konkursu 22 prace.

Lista laureatów oraz wyróżnionych

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum  i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe – tablety, smartfony, czytniki ebooków. Nagrody powędrują także do szkół, których uczniowie zwyciężyli w obu kategoriach oraz nauczycieli – opiekunów laureatów. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród na uroczystą galę, która odbędzie się 19 marca w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Biuro Prasowe i Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego
Urzędu Marszałkowskiego

Na zdjęciu ubiegłoroczna gala wręczenia nagród, fot. Szymon Zdziebło/ tarantoga.pl

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,913,351