Konkurs ,,Oni tworzyli naszą historię” rozstrzygnięty

Konkurs ,,Oni tworzyli naszą historię” rozstrzygnięty

Znamy wyniki tegorocznego wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Kapituła wyłoniła laureatów i wyróżnionych spośród autorów 33 nadesłanych prac. Wręczenie nagród odbędzie się 19 marca podczas uroczystej gali w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

– Patronką konkursu jest Elżbieta Zawacka – legendarna cichociemna, wzorzec patriotycznej postawy. Mam nadzieję, że jej losy zainspirowały młodzież do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie, spisywania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach –  podsumowuje marszałek Piotr Całbecki.

Pisemne prace dokumentujące losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i naszego regionu o tematyce „O ludziach”, „O wydarzeniach” lub „Album rodzinny” można było nadsyłać w dwóch kategoriach wiekowych:

  • dla uczniów VII klas szkół podstawowych oraz II i III klasy gimnazjum,
  • dla uczniów liceów, techników i szkół branżowych.

W kategorii pierwszej nadesłano 11 prac, zaś uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zgłosili do konkursu 22 prace.

Lista laureatów oraz wyróżnionych

Przedsięwzięcie jest organizowane przez Urząd Marszałkowski wraz z Kujawsko-Pomorskim Kuratorem Oświaty, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum  i Muzeum Pomorskim AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu, a także z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe – tablety, smartfony, czytniki ebooków. Nagrody powędrują także do szkół, których uczniowie zwyciężyli w obu kategoriach oraz nauczycieli – opiekunów laureatów. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród na uroczystą galę, która odbędzie się 19 marca w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

Biuro Prasowe i Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego
Urzędu Marszałkowskiego

Na zdjęciu ubiegłoroczna gala wręczenia nagród, fot. Szymon Zdziebło/ tarantoga.pl

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013538