Konkurs “Dzień Powstańca”

Konkurs “Dzień Powstańca”

Warszawa to Wolność - logo fundacji z uproszczonym znakiem SyrenkiW tym roku, upamiętniając 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego fundacja “Warszawa To Wolność” pragnie zaprosić nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie, którego celem jest upamiętnienie bohaterów powstania warszawskiego – „Dzień Powstańca”. Projekt ten stanowi część przedsięwzięcia „Lekcja Powstanie”.

Aplikacja „Lekcja Powstanie”

„Lekcja Powstanie”, czyli interaktywny komiks w formie gry to innowacyjna propozycja dla nauczycieli szkół podstawowych oraz średnich i ich uczniów, łącząca w sobie elementy edukacyjne dot. historii powstania warszawskiego, innowacyjnych sposobów nauczania oraz aktywności fizycznej.

Treść merytoryczna oraz grafiki zawarte w interaktywnym komiksie zostały zatwierdzone przez ekspertów (PDF 53 KB) Muzeum Powstania Warszawskiego.

W grze uczniowie wcielają się w postacie sanitariuszy działających podczas powstania warszawskiego i są konfrontowani z różnymi sytuacjami, które wymagają szybkiego myślenia i podejmowania decyzji. Poprzez dialogi, grafiki i zadania, uczniowie mogą przenieść się w czasie do wydarzeń z sierpnia 1944 roku.

Więcej informacji o aplikacji.

 

Konkurs „Dzień Powstańca”

Konkurs ma na celu zaangażowanie uczniów w przygotowanie wydarzenia upamiętniającego powstanie warszawskie, a tym samym zaangażowanie ich w życie szkoły.

Zadanie konkursowe polega na zorganizowaniu wydarzenia „Dzień Powstańca”, który może zawierać różnorodne aktywności mające na celu uczczenie pamięci powstańców i edukację na temat wydarzeń związanych z powstaniem warszawskim, a następnie stworzeniu fotorelacji z przeprowadzonego wydarzenia. Uczestnicy samodzielnie wybierają najciekawszą formę wydarzenia. Może to być spotkanie z ekspertami, gra terenowa, panele dyskusyjne, wystawy, warsztaty, rekonstrukcje historyczne itp.

Na laureatów czekają nagrody w postaci bonu od 500 zł do 5000 zł na sprzęt edukacyjny dla całej szkoły!

Termin na przesłanie relacji z przeprowadzonych działań upływa 10 czerwca 2024 r.

Zapisz się już dziś! Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zapisowy, a po przeprowadzeniu „Dnia Powstańca”, zamieścić stworzoną fotorelację w specjalnie przygotowanym folderze, do którego uczestnik otrzyma dostęp po wypełnieniu zgłoszenia do konkursu. Relację trzeba też udostępnić na swoich mediach społecznościowych, oznaczając przy tym „Lekcja Powstanie”.

Strona internetowa konkursu

Plakat informacyjny gry z wizerunkami powstańców warszawskich.

_

10 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142924