Konkurs dla nauczycieli na najlepsze scenariusze – zgłoszenia do 30 września!

Konkurs Edukacja Jutra

Konkurs dla nauczycieli na najlepsze scenariusze – zgłoszenia do 30 września!

PFR Fundacja logo

Jeszcze tylko do 30 września czekamy na zgłoszenia najciekawszych scenariuszy zajęć zdalnych do Konkursu Edukacja Jutra. Konkurs został przegotowany przez Zespół Centralnego Domu Technologii we współpracy z Fundacją Polskiego Funduszu Rozwoju, aby zachęcić nauczycieli do promocji swoich scenariuszy i dzielenia się najlepszymi praktykami. Dla Autorów najlepszych pomysłów na lekcje online przygotowano nagrody pieniężne oraz rzeczowe, a także unikatową możliwość nagrania swojej lekcji w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.

Konkurs Edukacja Jutra_lekcje idealne w CDT

Przez ostatnie miesiące nauczyciele własnymi siłami bądź z pomocą swoich kolegów po fachu starało się zgłębić tajniki organizacji lekcji poprzez platformy internetowe. Wielu z nich korzystało z zasobów gromadzonych w centrach edukacji, takich jak na przykład Centralny Dom Technologii, który prowadził cykle zajęć dla dzieci, młodzieży i nauczycieli, a także wskazywał trendy w zakresie edukacji technologicznej seniorów. Nadszedł czas, aby dać nauczycielom głos i umożliwić im zaprezentowanie ich własnych scenariuszy i podzielenie się tym, co przez ostatnie miesiące udało im się stworzyć.

Wielu nauczycieli zdobyło doświadczenie, którym z pewnością mogli i chcieliby dzielić się z innymi edukatorami. Chcemy im dać do tego narzędzie, a jednocześnie nagradzać ich za innowacyjność i nieszablonowe podejście. – mówi Magdalena Grzankowska, Członek Zarządu Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Najlepsze scenariusze zostaną zrealizowane w CDT

Zgłoszenia nadesłane na Konkurs będzie oceniać doświadczone Jury złożone z osób nagradzanych i docenianych za wiedzę i innowacyjne podejście do edukacji. W jury zasiadają Panie Zyta Czechowska, Jolanta Okuniewska i Barbara Halska oraz przedstawiciele Centralnego Domu Technologii i Fundacji PFR. Twórcy wybranych najlepszych scenariuszy otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe oraz zyskają możliwość profesjonalnego nagrania swoich lekcji w Centralnym Domu Technologii z wykorzystaniem wszelkich dostępnych tam pomocy dydaktycznych. Dzięki temu scenariusze od razu zaczną inspirować innych nauczycieli. Co więcej, lekcje nagrane w efekcie Konkursu będą dostępne do wykorzystania jako cenne materiały, z których będzie można przygotować prawdziwą lekcję, dlatego że podstawą do kwalifikacji scenariusza do Konkursu jest zgodność treści z podstawą programową.

Ponadto najlepsze scenariusze wybrane spośród nadesłanych do Konkursu, zostaną także umieszczone w bazie, z której będą mogli czerpać pozostali nauczyciele i edukatorzy na zasadach open source.  Konkurs „Edukacja Jutra” jest właśnie odpowiedzią na potrzebę stworzenia wiarygodnej bazy, z której każdy mógłby bezpłatnie czerpać inspirację i pomysły do swoich zajęć realizowanych online.

Zgłoszenie udziału w Konkursie jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić krótki Formularz oraz dodać w załączniku scenariusz lekcji przygotowany na gotowym szablonie, który jest dostępny na stronie Konkursu.  Wszystkie informacje na temat Konkursu Edukacja Jutra znajdują się na stronie Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164365

Skip to content