Konkurs astronautyczny „W stronę gwiazd” – zgłoszenia tylko do końca stycznia

planeta Uran

Konkurs astronautyczny „W stronę gwiazd” – zgłoszenia tylko do końca stycznia

Hevelianum logo

Przypominamy, że do 31 stycznia można zgłaszać prace, które wezmą udział w V edycji konkursu astronautycznego „W stronę gwiazd”. Jego organizatorem jest Hevelianum. Konkurs skierowano do uczniów zerówek i szkół podstawowych znajdujących się na terenie Polski, bądź szkół polskich poza jej terytorium. Wygrać można astronomiczne i astronautyczne nagrody!

Konkurs ma na celu zgłębianie przez dzieci zagadnień związanych z astronautyką i poszerzanie wiedzy na temat kosmosu, ale również danie im możliwości otrzymania w przyszłości pracy w sektorze kosmicznym. Młodzi, realizując swoją pasję, mogą zostać astronautami lub specjalistami, którzy będą uczestniczyć w większych lub mniejszych misjach kosmicznych.

Zadaniem młodszych uczestników – uczniów zerówek oraz klas 1–4 – jest stworzenie kreatywnej pracy plastycznej w formie rysunku, malunku, mozaiki, bądź innej formy graficznej na jeden z 3 konkursowych tematów: Statek kosmiczny, Łazik, Satelita. Nagrodą główną jest profesjonalna lornetka astronomiczna.

Misją do wykonania dla starszych – uczniów klas 5–8 szkół podstawowych – jest zaprojektowanie misji kosmicznej w formie artykułu z bibliografią na jeden z konkursowych tematów: Lot międzygwiezdny, Przygotowanie do zasiedlenia obcego globu, Poszukiwanie życia we wszechświecie. Ważne jest, by uczeń określił cel misji, a także realny sposób osiągnięcia go.

Nagrodą w tej kategorii wiekowej jest udział w tygodniowym obozie kosmicznym Junior Space Camp, który odbędzie się w profesjonalnym centrum szkolenia analogowych astronautów. Prace konkursowe mogą powstać w trzech językach: polskim, angielskim oraz ukraińskim (dla uczniów, którzy uczą się w polskich szkołach).

W zależności od wybranej kategorii wiekowej prace konkursowe oceniane będą przez jury składające się ze specjalistów w dziedzinie astronomii oraz astronautyki, zarówno pod kątem kreatywności, pomysłowości, ale również podejścia merytorycznego. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów konkursu będzie publikacja wybranych prac na łamach dwumiesięcznika „Urania – Postępy Astronomii”, jak również liczne nagrody rzeczowe.

Nauczyciele zerówek i szkół podstawowych zainteresowani udziałem w konkursie swoich uczniów muszą zgłosić ich prace w wybranej kategorii w terminie do 31 stycznia 2024, godz. 22:00. Wyniki zostaną ogłoszone najpóźniej 31 marca 2024, a konkurs zakończy się galą w wersji online.

 

Więcej informacji dotyczących konkursu, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dla nauczycieli dostępne na: https://hevelianum.pl/konkurs-w-strone-gwiazd/

Hevelianum zaprasza do udziału w tej astronautycznej przygodzie uczniów mających pomysł na ciekawą misję kosmiczną!

 

Pliki do pobrania:

W Strone Gwiazd 2023_Regulamin

WStroneGwiazd2023_Regulamin-ukr

Zgoda Rodzica Opiekuna-PL-UKR-2023

 

Źródło: kosmonauta.net
Fot. hevelianum.pl

22 stycznia 2024 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189482

Skip to content