Konkurs „Niech połączy nas książka…”

Konkurs „Niech połączy nas książka…”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy zaprasza do udziału w konkursie „Niech połączy nas książka! Książka, którą polecam mojemu uczniowi. Książka, którą polecam mojemu nauczycielowi”, skierowanym do nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego, którzy prześlą do organizatora nagranie filmu w formacie MP4, z ustną prezentacją wybranej przez siebie książki, metodą booktalkingu; wypowiedź nie może przekroczyć 7 minut.

Booktalking to prezentacja fabuły ulubionej książki, przedstawienie jej bohaterów w taki sposób, by zachęcić innych do sięgnięcia po tę pozycję. Akcja rozpowszechniona jest w krajach Europy Zachodniej i coraz częściej prowadzona jest również w bibliotekach szkolnych, publicznych i pedagogicznych w Polsce. Reklamowanie książki metodą booktalkingu ma nakłaniać do czytelnictwa. Konkurs ma przyczynić się również do integracji środowiska szkolnego w tym nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Cele konkursu

  1. Realizacja w roku szkolnym 2016/2017 jednego z podstawowych kierunków polityki oświatowej państwa: rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
  2. Promowanie wśród nauczycieli i uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych książki i czytelnictwa.
  3. Integracja środowiska szkolnego – nauczycieli i uczniów.
  4. Popularyzacja metody booktalking, pozwalającej dzielić się entuzjazmem do książek i zachęcać do czytania dla przyjemności.
  5. Popularyzacja i zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych do promocji czytelnictwa.
  6. Rozwijanie kreatywności, wrażliwości i zainteresowań literackich nauczycieli i uczniów.

Regulamin konkursu na stronie: http://www.pbw.bydgoszcz.pl/konkurs_booktalking.html

Załączniki:

Regulamin konkursu

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Administrator KPPE
administrator@edupolis.pl

Organizacja: Departament Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7021822