Konferencja „Od białej laski do audiodeskrypcji”

Konferencja „Od białej laski do audiodeskrypcji”

Konferencja jubileuszowa z okazji 145-lecia Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka
Szkolno-Wychowawczego nr 1 im. L. Braille’a w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a w Bydgoszczy obchodzi w tym roku 145 urodziny. Jest to także rok, gdy mija 10 lat od pierwszego pokazu filmu z audiodeskrypcją w Bydgoszczy. Łącząc oba jubileusze, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencję zatytułowaną „Od białej laski do audiodeskrypcji”, która będzie okazją nie tylko do podsumowań, ale także dyskusją nad nowymi możliwościami pracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi na różnych poziomach kształcenia.

Konferencja odbędzie się w dniu 23 listopada 2017 r. (czwartek) w godzinach od 9.00 do 16.30 w auli placówki przy ulicy Krasińskiego 10 (wejście bramą od ul. Reja).

Patronat honorowy sprawują: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Bydgoszczy oraz Polski Związek Niewidomych.

Udział w konferencji zapowiedzieli między innymi:

  • Profesor dr hab. Bogusław Marek – Dyrektor Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych, Katolicki Uniwersytet Lubelski,
  • Profesor dr hab. Aneta Pawłowska, Uniwersytet Łódzki, Katedra Historii Sztuki,
  • Dr Izabela Mrochen, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Filologiczny, Instytut Języków Romańskich i Translatoryki, Zakład Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia oraz formularz zgłoszeniowy na konferencję znajdą Państwo na stronie organizatora: www.braille.bydgoszcz.pl. Informacje są również dostępne w mediach społecznościowych.

Fot. Jacek Knychała

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143085